REKLAMA

Rozpoczyna się budowa platformy

Firma Cako z Polanicy Zdrój rozpoczyna budowę platformy widokowej na Górze Guzowata nad radkowskim zalewem.

Do czerwca przyszłego roku powstanie kilkudziesięciometrowa platforma, która będzie postawiona nad skarpą. Radkowscy samorządowcy nie musieli szukać dodatkowych pieniędzy, aby móc zrealizować inwestycję. Zarezerwowane na początku roku pieniądze - w tym kasa z Funduszy Europejskich - wystarczyły, czyli ok. miliona złotych. Jeszcze kilka miesięcy temu w miejscu, gdzie ma powstać platforma widokowa rosły drzewa. Leśnicy z Nadleśnictwa Zdroje w Szczytnej, którzy administrują tym obszarem leśnym zgodzili się jednak na ich wycinkę. Platforma będzie oświetlona, ale w przyszłości burmistrz Bednarczyk chce, aby jasno w nocy było także na drodze prowadzącej od ul. Grunwaldzkiej na Górę Guzowata. - To może być prawdziwa atrakcja turystyczna, dlatego przejęliśmy w tym roku też teren przyległy do miejsca, gdzie ma postać platforma widokowa. Chcemy tam zbudować parking na 15 samochodów - zapowiada burmistrz.
Więcej atrakcji na campingu
Powstaje wiata integracyjna na polu campingowym, przy dawnym basenie w Radkowie. Powstaje tez wiata grillowa. Montowane są również ławki wokół oczka wodnego powstałego w wyniku likwidacji basenu.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Rozpoczyna się budowa platformy

Mieszkańcy pytają, czy Słupiec podzielony jest na Polskę „A” i Polskę „B”. O co chodzi? Chodzi o niewyremontowane pobocze na ul. Kwiatkowskiego przy budynku nr 21.

Jerzy Dec to radny Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, który w tegorocznych wyborach otrzymał 8 880 głosów, a wraz z nimi mandat zaufania wyborców.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×