REKLAMA

(nie)rozliczyliśmy się ze skarbówką

foto:pixabay.com

300 osób nie złożyło zeznania podatkowego. Zapłacą kary?

18 tys. 895 zeznań podatkowych za 2018 r. podatnicy złożyli do Urzędu Skarbowego w Nowej Rudzie, w tym 14 tys. 240 zeznań złożono elektronicznie. Ze wstępnych analiz przeprowadzonych w urzędzie wynika, że ponad 300 podatników nie rozliczyło się z uzyskanych w ubiegłym roku dochodów. - Każdy podatnik jest zobowiązany składać urzędom skarbowym zeznanie, według ustalonego wzoru, o wysokości osiągniętego dochodu, poniesionej straty w roku podatkowym do 30 kwietnia roku następnego. Zeznanie podatkowe za 2018 rok należało złożyć w terminie do 30 kwietnia 2019 r. - przypomina Bernadeta Piontek, naczelnik Urzędu Skarbowego w Nowej Rudzie.
Kary
Niezłożenie deklaracji, uchylanie się od opodatkowania i narażenie podatku na uszczuplenie, zgodnie z przepisami grozi pociągnięciem do odpowiedzialności karnej skarbowej z tytułu popełnienia wykroczenia lub przestępstwa skarbowego. - Najczęściej stosowaną przez organy podatkowe sankcją w przypadku wykroczenia skarbowego z tytułu niezłożenia zeznania podatkowego - deklaracji podatkowej przez podatnika jest mandat karny, którego wysokość w 2019 r., została określona w przedziale od 225 zł do 4 tys. 500 zł - wylicza naczelnik noworudzkiego Urzędu Skarbowego. Informacje dotyczące terminów w jakich Urząd Skarbowy może ukarać podatnika za niezłożenie zeznania podatkowego są niejednoznaczne, ponieważ przepisy przewidują różne sytuacje zależne m.in. od wysokości dochodu podatnika, czy nie złożył zeznania, czy złożył je po terminie, czy po wezwaniu przez urząd, czy też samodzielnie.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): (nie)rozliczyliśmy się ze skarbówką

Była kontrola na terenie Willi Konrad. Będą wycinać kasztanowce.

Droga Raszków-Wambierzyce szybko nie zostanie wyremontowana.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×