REKLAMA

Otworzyć czy zamknąć?

Noworudzcy radni zmienili regulamin zarządzania cmentarzami, ale nie zgodzili się, aby cmentarz był otwarty całodobowo co zaproponował im burmistrz Tomasz Kiliński.

- Jest to prośba mieszkańców, którzy odwiedzają bliskich na cmentarzach komunalnych. Zamykanie furtek zgodnie z obowiązującym obecnie regulaminem nie jest istotne jeśli chodzi o bezpieczeństwo cmentarzy – mówił podczas sesji burmistrz Kiliński. - Osoby odwiedzające bliskich na cmentarzu nie czynią nic złego, a jeśli ktoś chce wtargnąć na cmentarz w godzinach nocnych to furtki nie są dla niego przeszkodą. Nie powinna być ograniczana swoboda mieszkańców. Dotychczas dostęp do cmentarzy był ograniczony – argumentował burmistrz. Radni nie zgodzili się na zmiany. Pomysł nie spotkał się też z aprobatą Komisji Porządku Publicznego i Komunikacji. - W tej sprawie Komisja była jednomyślna. Cmentarze mają być zamykane z uwagi na bezpieczeństwo mienia i osób – mówił Janusz Staniocha, przewodniczący komisji. - Komisja przeglądała wykaz cmentarzy. Na czternaście cmentarzy tylko dwa nie są zamykane – twierdzi radny.
Zdaniem mieszkańców

- Raczej bym nie proponował, by pozostały otwarte. Wystarczy popatrzeć na ul. Nadrzeczną, jak jest niszczona – mówi pan Jerzy z Woliborza.

- Mam groby w Nowej Rudzie. Już jest tam problem, bo kradną i niszczą groby w biały dzień. Aż strach pomyśleć, co byłoby, jeśli bramy byłyby otwarte – twierdzi pani Irena z Drogosławia.

Od teraz zaś w regulaminie korzystania z cmentarzy znajdziemy adres biura administratora cmentarzy, które znajduje się przy ul. Cmentarnej 11 i czynne jest w dni robocze od 7.30 do 16.00, a w soboty od 8.00 do 14.00.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (1): Otworzyć czy zamknąć?

Obrazek użytkownika Blur
  • Blur
  • 03-11-2019

Czy wy, w tej N.Rudzie robicie coś jeszcze oprócz bezradnego rozkładania rąk?

fot. internet

Szczególnie potrzebne są grupy: O Rh-, O Rh+, A Rh-, A Rh+, B Rh-

Tylko u nas poznasz najważniejsze informacje o tym, co z koronawirusem dzieje się na naszym terenie. Stale aktualizowany artykuł na nowaruda24.pl
Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×