REKLAMA

Chcą budować studnie i sieć

foto: pixabay.com

Radków stara się o dofinansowanie na budowę sieci wodociągowej na Rudawie. Teraz wszystko w rękach marszałka.

Kasa ma pochodzić z Funduszy Europejskich. Potrzeba 2 milionów 268 tys. 321 zł. Władze Radkowa chcą pozyskać milion 443 tys. 332 zł. Reszta kasy ma pochodzić z budżetu gminy. - Posiadamy pozwolenie budowlane od dwóch lat. Chcemy wybudować studnie głębinowe i sieć wodociągową na Rudawie, ale bez kanalizacji na tym etapie. Chodzi o to, żeby zabezpieczyć czystą wodę w miejsce powierzchniowej, którą teraz piją mieszkańcy rejonu Rudawy i Tłumaczowa - tłumaczy Jan Bednarczyk, burmistrz Radkowa. To jak mówi burmistrz strategiczna inwestycja dla gminy. Decyzja o tym, czy zostanie zrealizowana zapadnie jeszcze w tym roku. - Ujęcie wody w Tłumaczowie zagwarantuje jej uzupełnienie w przypadku braku wody dla Tłumaczowa i Ścinawki Górnej nawet Średniej - zaznacza burmistrz. - Drugie takie ujęcie przygotowujemy w Ratnie Górnym. Mamy tereny przygotowane, dlatego projektujemy tam ujęcie rezerwowe, które alternatywnie zabezpieczałoby braki wody w Ratnie i Wambierzycach - dodaje Bednarczyk.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Chcą budować studnie i sieć

fot. Zakład Karny Kłodzko

W czwartek, 1 lipca w ramach akcji #Resort Sprawiedliwości Pomaga, Zakład Karny w Kłodzku przekazał kolorowanki dla najmłodszych wychowanków Domu Dziecka w Kłodzku

Fot. PWSZ w Nysie

Studenci architektury przystąpili do obrony prac inżynierskich. Nowi inżynierowie opracowali ciekawe projekty architektoniczne.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×