REKLAMA

Bajzel i czeski film w jednym

Od lat błagają wręcz o remont budynku. Jak mówią konkretów i remontu nie ma, jest za to urzędnicza przepychanka.

Chodzi o budynek przy ul. Stara Droga 31 w dzielnicy Drogosław, w którym mieszka sześć rodzin. To starsi ludzie, po zawałach, którzy mają średnio powyżej 70 lat. Mają też sporo problemów na głowie. - Dach był remontowany w 2010 r. Zrobione są też schody wejściowe, ale rynny ciekną, ganek się rozwala, schody na pierwsze piętro się walą, a drzwi wejściowe nie zamykają się. Na dole jest pustostan. Śpi tam, kto chce. Na parterze nikt nie mieszka. Mamy tu szambo, które wybija i wszędzie pełno szczurów. Woda po kablach się leje, zalewa włącznik światła - wylicza pani Jolanta, jedna z lokatorek (dane do wiadomości redakcji). To budynek należący w większości do Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa (2/3 udziału) oraz Gospodarstwa Rolnego Kółek Rolniczych w Nowej Rudzie (1/3 udziału). I przez tą drugą instytucję są problemy z dalszymi remontami w budynku.

Mają długi

- Udział Spółdzielczego Gospodarstwa Rolnego Kółek Rolniczych w Nowej Rudzie jest obciążony hipotekami na kwotę należności głównych w wysokości 124 tys. 875 zł, które należą się m.in. Zakładowi Ubezpieczeń Społecznych i Urzędowi Skarbowemu w Nowej Rudzie. Na poczet długu Urząd Skarbowy dokonał zajęcia udziałów nieruchomości - tłumaczy Urszula Ganczarek, zastępca dyrektora Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa we Wrocławiu. Spółdzielcze Gospodarstwo Rolne Kółek Rolniczych w Nowej Rudzie zobowiązane jest też do zapłaty na rzecz Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa 153 tys. 609 zł za wykonane remonty. - Wystąpiliśmy do Komornika Sądowego o przeprowadzenie egzekucji, a ten przekazał sprawę egzekucji do naczelnika Urzędu Skarbowego w Nowej Rudzie. Niestety Spółdzielcze Gospodarstwo Rolne Kółek Rolniczych w Nowej Rudzie istnieje tylko w rejestrach sądowych więc na nasz wniosek Sąd we Wrocławiu wydał postanowienie o ustanowieniu kuratora dla tego podmiotu. Jego działania polegają w tej chwili na odbieraniu korespondencji - przypomina Ganczarek. - Pomimo trzech terminów licytacji nie znalazł się nabywca na udziały należące do SGRKR w Nowej Rudzie, które pozostaje współwłaścicielem 1/3 nieruchomości – mówi Urszula Ganczarek. - Podejmujemy wszelkie działania, aby uregulować sytuację prawną nieruchomości. Pomimo deklaracji ze stron władz miasta Nowej Rudy i naszego zainteresowania nieodpłatnym przejęciem nieruchomości przez gminę sprawy utknęły w martwym punkcie w związku z nieuregulowanym stanem prawnym nieruchomości. Sprawy nie ułatwia też wpisanie nieruchomości do rejestru zabytków, co wiąże się z uzyskaniem zgody konserwatora na przeprowadzenie jakikolwiek remontów - wyjaśnia Ganczarek.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Bajzel i czeski film w jednym

foto ilustracyjne
pixabay.com

Czy dojdzie do budowy ścieżki rowerowej po pasie granicznym na trasie Radków-Tłumaczów - Krajanów – Bartnica?

Budowa kopalni w Ścinawce Śr. nabiera tempa pomimo, że Andrzej Zibrow nie ustępuje. Pierwsi górnicy już deklarują chęć zejścia pod ziemię. Inwestor zaś pierwsze tony węgla chce wydobyć jeszcze przed tegoroczną Barbórką. Czy się uda? O tym m.in. rozmawiamy z Dariuszem Wojciechowskim, prezesem spółki Nexano Minerals, która buduje kopalnię w Ścinawce Śr.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×