REKLAMA

30 tysięcy do wzięcia

Już po raz 14 odbędzie się powiatowy konkurs pod nazwą „Najlepsze inicjatywy społeczności lokalnych”. Konkurs organizowany jest przez Starostwo Powiatowe w ramach programu „Odnowa wsi powiatu kłodzkiego” .

W tym roku przeznaczono na ten cel 30 tys. złotych. Dofinansowaniu podlegać będą projekty powstające z inicjatywy mieszkańców obszarów wiejskich realizowane przez sołectwa z 9 gmin powiatu kłodzkiego - wiejskich lub miejsko-wiejskich.
Dofinansowanie pomysłowych, innowacyjnych projektów, w które zaangażowani są mieszkańcy może wynieść do 50% kosztów rzeczowych. Przy ocenie wniosków znaczenie będą miały także – efektywność projektu, jego wymierne rezultaty, pozyskanie dodatkowych funduszy na realizację oraz wkład pracy własnej i współpraca. Wzorem lat ubiegłych o wsparcie mogą się również ubiegać projekty będące w fazie realizacji, jednak rozpoczęte nie wcześniej niż 1 stycznia br.
Termin składania wniosków przez gminy upływa 30 maja 2018 roku (decyduje data wpływu do Biura Obsługi Klienta Starostwa Powiatowego w Kłodzku), a specjalnie powołana komisja dokona wyboru najlepszych ofert do 15 czerwca br. Zgodnie z regulaminem konkursu, wnioski na poszczególne zadania składane przez właściwe urzędy gmin, są również do pobrania ze strony:
http://www.bip.powiat.klodzko.pl/index.phpn=i&id=12810&akcja=info&menu=3...,
Konkurs realizowany jest od 2005 roku i od początku cieszy się wśród społeczności lokalnych powiatu dużym zainteresowaniem. Wspieranie przez powiat tego typu inicjatyw stanowi siłę napędową rozwoju obszarów wiejskich; ma na celu aktywizację lokalnych środowisk, dając mieszkańcom możliwość samorealizacji, wpływu na poprawę warunków życia, jak również poczucie współtworzenia przestrzeni swojej wsi.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (10): 30 tysięcy do wzięcia

Obrazek użytkownika Renatka
 • Renatka
 • 21-05-2018

Nikt już nie ma pomysłu , bo i dla kogo ,jak wszyscy wyjeżdżają za chlebem w siną dal
Obrazek użytkownika Karolina
 • Karolina
 • 22-05-2018

Stawiam na Jaszkowe tam coś się dzieje sołtysi i społeczność podejmują wiele inicjatyw społecznych i gospodarczych .
Obrazek użytkownika Niewiadomo
 • Niewiadomo
 • 23-05-2018

Dlaczego burmistrz Radkowa nie pojechał do Pragi na spotkanie gdzie mówiono o podziale pieniędzy na projekty transgraniczne. Inni burmistrzowie i wójtowie Ziemi Kłodzkiej byli osobiście. Znowu Bednarczyk strzelił focha?
Obrazek użytkownika Niewiadomo
 • Niewiadomo
 • 23-05-2018

Dlaczego burmistrz Radkowa nie pojechał do Pragi na spotkanie gdzie mówiono o podziale pieniędzy na projekty transgraniczne. Inni burmistrzowie i wójtowie Ziemi Kłodzkiej byli osobiście. Znowu Bednarczyk strzelił focha?
Obrazek użytkownika R
 • R
 • 23-05-2018

Radkow pogodzi was człowiek z Klodzka manager wygra i będzie Burmistrzem i macie problem z głowy to doświadczony samorządowiec autor sukcesu najlepszego w dziejach Burmistrza Idzie rozwój i sukces dla Radkowa
Obrazek użytkownika Wyborca
 • Wyborca
 • 23-05-2018

Nie człowiek z Kłodzka a Kobieta Z Radkowa
Obrazek użytkownika R
 • R
 • 24-05-2018

Radkowianie słaba umieją rządzić tam potrzebna silna męska gospodarczą dłoń ta dłoń i pragmatyzm umiejętność rzadzenia ma człowiek z Klodzka Idzie nowe Wygramy i uzdrowimy Radkow i będzie jak Kłodzko kiedyś najlepsze będzie Pływalnia i praca .
Obrazek użytkownika ktowie
 • ktowie
 • 24-05-2018

Rysiu...
Obrazek użytkownika R
 • R
 • 24-05-2018

Miliony dla Radkowa tylko człowiek z Klodzka może to sprawić silny prężny odpowiedzialny dotrzymuje słowa Radkow z zakamarka mocna metropolia Czlowiek z Klodzka juz niedługo dowiesz się kto .
Obrazek użytkownika Marek Niewiadomy
 • Marek Niewiadomy
 • 01-06-2018

dot. "NIEWIADOMO" z dnia 23.05.2018 r 17 maja br. w Ambasadzie RP w Pradze odbyła się konferencja inaugurująca projekt „Polsko-Czeski Szlak Grzbietowy – część wschodnia”. W konferencji uczestniczyli wszyscy partnerzy projektu, tj 8 ze strony polskiej i 10 ze strony czeskiej. Gminę Radków reprezentowałem osobiście z upoważnienia Burmistrza jako koordynator projektu po stronie radkowskiej gminy. Na konferencji przedstawione zostały początki projektu szlaku grzbietowego, jak również prezentacja przyszłej realizacji projektu. Ja zaprezentowałem dotychczasową współpracę z czeskimi partnerami, nowe produkty turystyczne także działania w zakresie ruchu turystycznego w rejonie Gminy Radków. Przedmiotowa konferencja w żadnym zakresie nie poruszała tematu podziału funduszy unijnych, nowych projektów, jak również nie był omawiany żaden inny projekt. Podkreślam, że była to konferencja wyłącznie inaugurująca przyszłą realizację opisywanego wyżej projektu. Marek Niewiadomy Podinspektor ds Współpracy Transgranicznej

foto: pixabay.com

Radkowskiej straży miejskiej nie jest obojętny los zwierząt. Tak przynajmniej twierdzą funkcjonariusze, którzy w 2018 r. podjęli 12 interwencji w sprawie zwierząt.

W takim lokalu mieszka trójka małych dzieci

Ten budynek nie ma fundamentów. Nikt nie pamięta, kiedy cokolwiek tu remontowano. Ściany pękają. Mieszkań dogrzać nie można, a ściany od podłogi do sufitu pokrywa grzyb. Lokatorzy rozkładają ręce i proszą o jedno - o godne warunki do życia.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×