REKLAMA

Wypadek za wypadkiem

foto ilustracyjne pixabay.com

Wakacje to czas kiedy na drogach robi się szczególnie niebezpiecznie. Ruch jest większy, a to generuje więcej kolizji i wypadków. Sprawdzamy jak początek wakacji wyglądał w mieście i gminie Nowa Ruda oraz w Mieście i gminie Radków.

Od początku wakacji, czyli od 19 czerwca do 5 lipca mundurowi do zdarzeń drogowych wyjeżdżali aż 19 razy.
19 czerwca, godz. 13:30
NOWA RUDA, ul. Kwiatkowskiego 1
Kierujący samochodem VW Passat wykonując manewr skrętu w lewo, wyjeżdżając z parkingu, uderzył przodem pojazdu w tył Opla Astry znajdującej się na pasie jezdni.
19 czerwca, godz. 22:00
NOWA RUDA, ul. Świdnicka 42
Kierujący pojazdem osobowym marki Saab w wyniku niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem, a następnie uszkodził ogrodzenie posesji, przez które pojazd wjechał na teren prywatny uderzając kolejno w inne samochody - Renault oraz Mercedesa, zaparkowane na terenie prywatnej posesji. Nikt nie ucierpiał. Kierowca Saaba został ukarany mandatem.

21 czerwca, godz. 12:23
RADKÓW, Pasterka 1

Kierowca Renault uderzył w drzewo. Nie było poszkodowanych.

21 czerwca, godz. 17:12
NOWA RUDA, ul. Kłodzka 27

Nieustalony kierujący pojazdem marki VW Golf w rejonie skrzyżowania zjechał na przeciwległy pas ruchu w wyniku czego doprowadził do kolizji z prawidłowo jadącym samochodem marki VW Golf. Sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia.

21 czerwca, godz. 19:29
NOWA RUDA, ul. Kłodzka 14

Kierująca pojazdem marki Ford nie ustąpiła pierwszeństwa i doprowadziła do kolizji z samochodem marki Peugeot.

23 czerwca, godz. 17: 35
JUGÓW, ul. Główna 59

Noworudzcy policjanci zatrzymali 32 – letniego Grzegorza S., który pijany jechał
motorowerem marki Cracuer i przewoził nim również pijanego 34 - letniego pasażera Damiana L. Kierowca nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze w wyniku czego uderzył w przydrożną barierę. Grzegorz S. prowadził pomimo orzeczonego przez Sąd Rejonowy w Kłodzku zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na okres 36 miesięcy.

24 czerwca godz. 12:47
SOKOLEC

Kierujący ciągnikiem rolniczym będąc wyprzedzany przez Renault Clio wykonał nagły manewr, w wyniku czego uderzył w pojazd osobowy. Sprawca ukarany został mandatem.

25 czerwca, godz. 11:31
NOWA RUDA

Kierujący pojazdem marki Peugeot nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z pojazdem marki Romet. Nikt nie odniósł obrażeń. Samochody zostały zabezpieczone przez uczestników. Sprawca został ukarany mandatem.

26 czerwca, godz. 17:37
NOWA RUDA

Nieustalona osoba, nieustalonym pojazdem w trakcie wyjazdu z miejsca parkingowego najechała na zaparkowanego tam Opla, powodując uszkodzenia prawego tylnego błotnika oraz tylnego zderzaka. Sprawca uciekł.

26 czerwca, godz. 17:35
RADKÓW

Kierowca Mercedesa nieprawidłowo wykonał manewr wymijania i najechał na prawidłowo jadące Audi A4. Pomoc medyczna nie była potrzebna. Kierujący zabezpieczyli pojazdy we własnym zakresie. Sprawca został ukarany mandatem.

29 czerwca, godz. 12.16
NOWA RUDA

Kierujący pojazdem marki Fiat w wyniku nieprawidłowego manewru cofania doprowadził do zderzenia z Fordem. Nikt nie odniósł obrażeń. Samochody zostały zabezpieczone przez kierujących we własnym zakresie. Sprawca został ukarany mandatem.

29 czerwca, godz. 12:38
ŚCINAWKA ŚREDNIA

Kierujący samochodem Renault nie zachował bezpiecznej odległości między pojazdami i doprowadził do zderzenia z Fordem. Nikt nie ucierpiał. Sprawca został ukarany mandatem i zatrzymano mu dowód rejestracyjny.

30 czerwca, godz. 20:58
NOWA RUDA

Doszło do sprzeczki 5 mężczyzn, po której 4 miało wsiadło do samochodu i odjechało nim w stronę stadionu. Gdy wracali, aby ich zatrzymać wyszedł na drogę jeden z sąsiadów. Samochód zwolnił, mężczyzna złapał za maskę w wyniku czego przewrócił się i doznał urazu palca i oka. W trakcie zdarzenia nieustalony mężczyzna rzucił kamieniem w szybę przednią pojazdu uszkadzając ją. W tym czasie kierujący pojazdem cofnął i uderzył w zaparkowane dwa pojazdy powodując i je uszkodził.

1 lipca, godz. 5:20
TŁUMACZÓW

Kierowca Hyundaia uderzył pojazdem w sarnę, która wbiegła na jezdnię bezpośrednio przed nadjeżdżającym pojazdem.

2 lipca, godz. 11:12
NOWA RUDA

Kierowca Suzuki nie zachował bezpiecznego odstępu od pojazdu go poprzedzającego i najechał na tył Daewoo, który najechał na Skodę. Nikt nie odniósł obrażeń. Sprawca został pouczony.

3 lipca, godz. 10:15
NOWA RUDA, ul. Piłsudskiego 15

Kierowca Opla nie ustąpił pierwszeństwa i doprowadził do zderzenia z BMW. Sprawcę ukarano mandatem.

3 lipca, godz. 13:15
NOWA RUDA, ul. Teatralna 18

Nieustalony kierowca Toyoty, w trakcie wyjeżdżania z parkingu uderzył w zaparkowany pojazd i uszkodził jego lewą stronę, a następnie uciekł z miejsca zdarzenia.

5 lipca, godz. 12:14
NOWA RUDA, ul. Fredry 25

Kierowca Opla Vectry parkując samochód pomylił pedał gazu z pedałem hamulca. Samochód przyśpieszy, ł a następnie prawym przodem pojazdu najechał na lewy przód zaparkowanego Fiata Ducato. Do zdarzenia doszło na drodze publicznej. Sprawcę ukarano mandatem.

5 lipca, godz. 13:00
NOWA RUDA, Rynek 21

Nieustalony kierowca Toyoty w trakcie wyjeżdżania z parkingu uderzył w zaparkowany samochód i uszkodził lewą stronę pojazdu, a następnie uciekł.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Wypadek za wypadkiem

Wznowiono rozmowy o reaktywacji linii kolejowej prowadzącej ze Ścinawki Śr. przez Tłumaczów do Broumova. W ubiegłym tygodniu Jan Bednarczyk rozpoczął konsultacje w tej sprawie.

foto ilustracyjne

Kamienie, dziury, błoto i jedna wielka tragedia. Tak mieszkańcy Ścinawki Dolnej mówią o drodze przebiegającej koło byłej cegielni, a prowadzącej do ich domów. Pytają też burmistrza: kiedy obiecany remont?

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×