REKLAMA

Niebezpiecznie na Niepodległości

foto ilustracyjne pixabay.com

Mieszkańcy chcą bezpiecznie przechodzi przez ulicę, a nie czeka minut na kierowcę, który zdecyduje się zatrzyma i ich przepuści. Niebezpiecznie jak mówią jest na ul. Niepodległości koło warsztatu samochodowego i stacji paliw PKN Orlen.

- Niżej jest ścieżka rowerowa, ale nie ma wyznaczonego przejścia. Nie ma świateł. Ostatnio czekałam z wnuczką 15 minut, żeby przejść - mówi nam pani Zofia, mieszkanka Nowej Rudy dane do wiadomości redakcji. - Strach tamtędy iść w ciągu dnia, a co dopiero wieczorem, bo jest ciemno i lamp nie ma - zaznacza mieszkanka. Zapytaliśmy noworudzkich urzędników, jaki mają pomysł na poprawę bezpieczeństwa w tym miejscu - W ubiegłym roku w październiku Urząd Miasta wystąpił do zarządcy drogi, czyli Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu w sprawie wyznaczenia przejścia w rejonie przystanku autobusowego, jaki się tam znajduje – mówi nam Agnieszka Żołnierczyk z Urzędu Miejskiego w Nowej Rudzie. Po przeprowadzeniu wizji lokalnej z udziałem przedstawicieli zarządcy drogi oraz przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, czyli organu nadzorującego ruch na drogach wojewódzkich, została wydana negatywna opinia w tej sprawie.
Argumentowali, że...
Wydaną opinię argumentowano tym, że wskazana lokalizacja jest niezgodna z przepisami. - W szczególności komisja wskazała, że znajduje się na wzniesieniu, gdzie jest ograniczona widoczność - informuje Agnieszka Żołnierczyk. A mieszkańcy. Mieszkańcy przypominają tragedię do jakiej doszło na ul. Cmentarnej, kiedy na przejeżdżający samochód spadło drzewo i zabiło kierowcę. Jak mówią, dopiero jak dojdzie do tragedii, ktoś się tą sprawą zajmie.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (2): Niebezpiecznie na Niepodległości

Obrazek użytkownika mieszkaniec2
  • mieszkaniec2
  • 08-08-2019

To jest skandal, żeby urzędnicy z Wrocławia odmawiali wyznaczenia pasów w Nowej Rudzie. O tym powinny decydować lokalne władze. Ta część miasta i gminy coraz bardziej się zabudowuje, Stara Kolonia, Kolonia Dzikowiec, domki powstają jak grzyby po deszczu. Za chwilę pojawi się tam masa dzieci, które będą musiały jakoś dojechać do szkół. Jak mają bezpiecznie przejść na przystanek na dolinie? Czy ktoś się nad tym zastanowił. Radni miejscy i gminni, proszę zadbać o mieszkańców i zawalczyć o bezpieczne przejście w tym miejscu.
Obrazek użytkownika kazik
  • kazik
  • 08-08-2019

Ulica Kołowa też się zabudowuje i to też jest najbliższy przystanek dla mieszkańców. Urzędnicy, burmistrzu - do roboty, a nie zasłaniać się opinią z Wrocławia. Trzeba zawalczyć bo inaczej zrobimy pikietę, zablokujemy jezdnię i się media zjadą z okolicy.

foto: użyczone

Spieniona woda Włodzicy zaniepokoiła mieszkańców. Zrobili zdjęcia i poprosili nas o wyjaśnienie sprawy. Winnymi okazali się być strażacy, którzy testowali sprzęt i którzy dziś zapewniają, że do skażenia wody na pewno nie doszło.

Ten program w porywach ogląda prawie 4 mln widzów. Trzeci jego sezon powstanie w naszym uzdrowisku. Koronawirus nie pokrzyżuje tych planów.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×