REKLAMA

Dali nam ulgi

foto: pixabay.com

W obliczu pandemii i skarbówka spojrzała na podatników łaskawym okiem. Wiemy ilu przedsiębiorców i podatników skorzystało z ulg związanych z epidemią.

Podatnicy - zarówno osoby fizyczne jak i przedsiębiorcy - którzy przez pandemię mieli problem z zapłatą należności podatkowych mogą wystąpić do skarbówki z wnioskiem o przyznanie ulg w spłacie. - Ulgi w spłacie mogą dotyczyć podatku (którego termin płatności jeszcze nie upłynął) lub zaległości podatkowej. W przypadku podatku podatnicy mogą ubiegać się o odroczenie terminu płatności lub rozłożenie zapłaty na raty. Natomiast pomoc w uregulowaniu zaległości podatkowej może przybrać formę odroczenia zapłaty, układu ratalnego lub umorzenia. Umorzeniem może być objęta cała lub część zaległości podatkowej, odsetki za zwłokę lub opłata prolongacyjna – wylicza Bernadeta Piontek, naczelnik Urzędu Skarbowego w Nowej Rudzie. - W zakresie należności płatników podatków, np. z tytułu podatku dochodowego od osób fizycznych od wypłaconych wynagrodzeń pracownikom, można ubiegać się wyłącznie o odroczenie płatności lub rozłożenie spłaty na raty. Brak jest podstaw prawnych do umarzania zaległości podatkowych należnych od płatnika – przypomina naczelnik naszej skarbówki.

Raty, odroczenia, umorzenia

Naczelnik noworudzkiego Urzędu Skarbowego na wniosek podatników i w związku z epidemią udzielił ulg w spłacie. Miasto Nowa Ruda - odroczono spłatę zobowiązań podatkowych wobec 16 przedsiębiorców, rozłożono na raty spłatę zobowiązań podatkowych łącznie wobec 9 podatników w tym dla 7 przedsiębiorców i 2 osób nieprowadzących działalności gospodarczej. Gmina Nowa Ruda – odroczono spłatę zobowiązań podatkowych wobec 6 przedsiębiorców, rozłożono na raty spłatę zobowiązań podatkowych wobec 2 przedsiębiorców. Miasto i gmina Radków – odroczono spłatę zobowiązań podatkowych wobec 8 przedsiębiorców, rozłożono na raty spłatę zobowiązań podatkowych wobec 4 przedsiębiorców.

Wniosków o ulgę nie trzeba składać bezpośrednio w Urzędzie Skarbowym. Można przekazać je drogą pocztową na adres Urząd Skarbowy w Nowej Rudzie ul. Kolejowa 23, 57-400 Nowa Ruda lub przez internet (us.nowa_ruda@mf. gov.pl). W przypadku wizyty osobistej wniosek o ulgę należy złożyć na sali obsługi podatnika w budynku B w dniach: - poniedziałek od godz. 12.00 do 18.00 - środa od godz. 9.00 do 15.00 - piątek od godz. 9.00 do 13.00 lub wrzucić do udostępnionej urny na dokumenty, znajdującej się na holu budynku B.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Dali nam ulgi

Czwartek, 29 października, przyniósł 857 nowych przypadków zakażenia koronawirusem na Dolnym Śląsku.

Druga fala pandemii skutkuje zwiększoną liczbą wniosków o wsparcie działań przeciwkryzysowych samorządów, systemu ochrony zdrowia, służb sanitarnych, ośrodków pomocy społecznej i innych instytucji przez żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej. Aby usprawnić proces zamawiania wsparcia w marcu powstała „Platforma Wsparcia WOT”, dzięki której proces wnioskowania o pomoc wojska został maksymalnie uproszczony i odbiurokratyzowany.

W powiecie kłodzkim mamy dziś 3 nowe zachorowania: 2 w gminie Nowa Ruda i jedno w Gminie Bystrzyca Kłodzka - 1

Fot. Starostwo Powiatowe w Kłodzku

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×