REKLAMA

Zgony ze wskazaniem?

foto: pixabay.com

Czy rodzinom odbierającym akty zgonu sugeruje się, do którego zakładu pogrzebowego mają się zgłosić? Tym razem za temat, o którym nasi dziennikarze pisali w ubiegłym roku, wziął się telewizyjny Alarm.

Alarm, telewizyjny program interwencyjny TVP1, chciał wyjaśnić czy w noworudzkim i kłodzkim szpitalu rodzinom zmarłych sugeruje się, do jakiego zakładu pogrzebowego mają się zgłaszać. Chciał wyjaśnić, ale tak naprawdę niczego nie wyjaśnił. Było słowa przeciwko słowu, bez żadnych konkretnych dowodów. O sprawie pisaliśmy wiosną ubiegłego roku, ale wtedy tylko w kontekście kłodzkiego szpitala. Wówczas Marcin Furgała, właściciel jednego z zakładów pogrzebowych w Kłodzku, podejrzewał, że rodziny zmarłych są kierowane do jednego zakładu. Swoje spostrzeżenia zgłaszał dyrekcji kłodzkiego szpitala i staroście. - Miałem kilka sygnałów, że rodzinom odbierającym akty zgonu w kłodzkim szpitalu, sugeruje się do którego zakładu pogrzebowego powinni pójść – mówił kłodzczanin. - Rozmawiałem w tej sprawie z dyrekcją szpitala, a nawet starostą kłodzkim, zawsze po takiej interwencji mam więcej zleceń na pogrzeby, ale po kilku tygodniach wszystko wraca do normy i ilość zleceń w moim zakładzie radykalnie spada – dodał. Co na to odpowiedziała dyrekcja kłodzkiego szpitala? Jadwiga Radziejewska, dyrektor ZOZ-u, przyznała, że temat zna. - Raz w tej sprawie wskazano konkretną osobę, tyle tylko że ona w statystyce nie pracuje – stwierdziła przed rokiem Radziejewska. - Te zarzuty są trudne do zweryfikowania, szczególnie że poza panem Furgałą nikt nam takich incydentów nie zgłaszał - dodała. Teraz, kiedy za temat wzięła się telewizja, dyrekcja szpitala też uważa, że wszystko jest w porządku i żadnych nadużyć nie ma.

Dodatkowo Nowa Ruda

Tym razem jednak oprócz kłodzkiego szpitala, Piotr Mróz pochodzący z Nowej Rudy i Magda Groń pochodząca z Sokolca realizujący materiał dla TVP wzięli pod lupę również sytuację w noworudzkim szpitalu. Na ten temat oficjalnie wypowiadała się Joanna Kiełbaska, właścicielka jednego z noworudzkich zakładów pogrzebowych. Wskazała konkretną pracownicę noworudzkiego szpitala, która poleca usługi innego zakładu pogrzebowego. To jednak za mało, aby - jak twierdzą policjanci - zacząć ustalać, czy doszło do złamania prawa. - Po emisji materiału analizowaliśmy go w kontekście tego, czy możemy rozpocząć dochodzenie. Nie ma tam jednak wystarczających dowodów, abyśmy mogli to zrobić z urzędu, a do dzisiaj żadna osoba poszkodowana się do nas nie zgłosiła. Wtedy oczywiście po otrzymaniu takiego doniesienia rozpoczęlibyśmy śledztwo - słyszymy z ust jednego z powiatowych policjantów zajmujących się sprawą.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (1): Zgony ze wskazaniem?

Obrazek użytkownika P
  • P
  • 08-10-2020

Absurd, to ze w szpitalu powiedza IDZ TU I TU to nie znaczy ze tak mam zrobic. Wybiore zaklad ktory mi odpowiada

FOT. KPP Kłodzko

Powiat Kłodzki. Staranował i zepchnął do rowu samochód. Od jego kierowcy zażądał 1000 tys. zł. Jak zakończyła się dramatyczna sytuacja?

Powiat Kłodzki: Czy właściciele kłodzkich siłowni wyłamią się z obostrzeń? Sprawdź, co mają na ten temat do powiedzenia.

FB/GOPR Wałbrzych

Ratownicy GOPR sprowadzili zwłoki mężczyzny z gór. Akcja trwała ponad 12 godzin.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×