REKLAMA

Młodzież zapobiega pożarom

Młodzież wykazała się szeroką wiedzą z zakresu przepisów przeciwpożarowych oraz zasad postępowania na wypadek pożaru

Kacper Przybyłek – uczeń Szkoły Podstawowej w Radkowie i Radosław Małek – gimnazjalista ze szkoły w Ścinawce Średniej zajęli pierwsze miejsca w 41. Eliminacjach Gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”, które odbyły się 3 marca.

Organizatorem tego turnieju na etapie gminnym – jak co roku – była jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Ścinawce Dolnej. W związku z tym w tej miejscowości spotkało się łącznie 18 uczniów w dwóch kategoriach wiekowych, by rywalizować w zakresie wiedzy pożarniczej. Najlepsi wezmą udział w eliminacjach powiatowych, które odbędą się za kilka dni.

Pozostałe miejsca na podium zajęli: w kat. szkół podstawowych - 2. Oliwia Borkowska (SP w Ścinawce Śr.), 3. Bartłomiej Mihilewicz (SP w Ścinawce D.), w kat. gimnazjum: 2. Julia Bajda (Gimnazjum w Radkowie), 3. Krystian Niewiadomski (Gimnazjum w Ścinawce Śr.). Wszystkim gratulujemy :)

Gratulujemy również pozostałym uczestnikom turnieju, zwłaszcza zapału, że chcą przyswajać sobie wiedzę pożarniczą - wiedzę, która może się okazać jedną z najcenniejszych, bo bezpośrednio ratującą życie.

Gmina Radków za każdym razem wspiera tego typu działania, fundując nagrody rzeczowe dla uczestników. Tak było i tym razem.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Młodzież zapobiega pożarom

foto: pixabay.com

Radkowskiej straży miejskiej nie jest obojętny los zwierząt. Tak przynajmniej twierdzą funkcjonariusze, którzy w 2018 r. podjęli 12 interwencji w sprawie zwierząt.

W takim lokalu mieszka trójka małych dzieci

Ten budynek nie ma fundamentów. Nikt nie pamięta, kiedy cokolwiek tu remontowano. Ściany pękają. Mieszkań dogrzać nie można, a ściany od podłogi do sufitu pokrywa grzyb. Lokatorzy rozkładają ręce i proszą o jedno - o godne warunki do życia.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×