REKLAMA

Strażnicy na rowerach

Kasa poszła, aby strażnicy byli bliżej mieszkańców. Czy faktycznie będą jeździć na rowerach?

Jak mówi nam Piotr Kwiecień, komendant noworudzkiej Straży Miejskiej, mieszkańcy zarzucali strażnikom, że np. radiowóz przejechał i nie zatrzymał się, gdy była potrzebna interwencja lub że nie wszędzie dało się nim dojechać. Teraz takich problemów być może już nie będzie. - Zakupione zostały dwa rowery elektryczne, których koszt wyniósł ok. 15 tys. zł - ujawnia Piotr Kwiecień, komendant noworudzkich strażników miejskich. - Chcemy być bliżej mieszkańców. Patrol na rowerze szybciej dotrze na miejsce niż np. patrol pieszy. Zdarzało się, że mieszańcy zwracali uwagę, że np. radiowozu nie zdążyli zatrzymać, a teraz ten kontakt będzie bliższy - przekonuje komendant. Strażnicy na rowerach patrolują głównie ścieżki rowerowe, skwery, place zabaw i przystanki. Mają też mieć oko na właścicieli psów i palaczy, którzy zaśmiecają przystanki autobusowe. Do takich patroli są oddelegowane cztery osoby.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (1): Strażnicy na rowerach

Obrazek użytkownika dziadek 53
  • dziadek 53
  • 31-05-2019

Ankieta, kiedy widziałeś(aś) Straż Miejską na piechotę w dzielnicy Słupiec

Co wiesz o Czechach? Czy znasz wystarczająco dobrze Polskę? Weź udział w Konkursie Wiedzy o Polsce i Czechach. Już 2 grudnia w Nowej Rudzie.

foto: pixabay.com

Podczas ostatniego zebrania wiejskiego w Jugowie praktycznie jednogłośnie zapadła decyzja o tym, że powinna pojawić się sygnalizacja świetlna. Ale nie we wsi, ale na noworudzkiej obwodnicy, na skrzyżowaniu z drogą prowadzącą do Jugowa. Zebrano w tej sprawie kilkaset podpisów.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×