REKLAMA

Bomba ekologiczna w Ludwikowicach?

Mieszkańcy Ludwikowic Kł. są zbulwersowani wysypiskiem, jak twierdzą, z odpadami chemicznymi, stworzonym przez jednego z sąsiadów.

Czytając treść listu jaki trafi ł do redakcji „Gazety Noworudzkiej” w ostatnich dniach, można się zastanawiać, czy we wsi nie powstaje mała bomba ekologiczna. Mieszkańcy Ludwikowic Kł. błagają wręcz o pomoc. Sprawa dotyczy dzikiego wysypiska, na którym mają być składowane m.in. odpady chemiczne. Wysypisko stworzył na swojej posesji jeden z mieszkańców. Sprawa jest poważna jeszcze z jednego powodu. Jak piszą mieszkańcy Ludwikowic Kł., nieczystości z tych odpadów, poprzez wody gruntowe spływają do rzeki i zatruwają okolicę. Mieszkańcy boją się o siebie i swoje dzieci.
Gmina zadziałała List trafi ł do nas i do stolicy, czyli Ministerstwa Środowiska. My o całej sytuacji zaalarmowaliśmy gminnych urzędników. - Gmina Nowa Ruda po otrzymaniu pisma infomującego o składowisku odpadów, wystąpiła do właściciela gruntu z pismem o wyjaśnienie oraz przedłożenie odpowiednich dokumentów potwierdzających pochodzenie odpadów oraz zgodę na ich składowanie - informuje Barbara Adamska z Urzędu Gminy. Jednocześnie jak mówi Adamska, z Urzędu Gminy wyszło pismo w tej sprawie do wałbrzyskiego oddziału Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska. Teraz gminni urzędnicy czekają na odpowiedzi. Z informacji do jakich dotarli nasi dziennikarze, do Wałbrzycha pismo od pracowników wójt Mierzejewskiej jeszcze nie doszło. Dopiero po zapoznaniu się z jego treścią, przedstawiciele WIOS-iu ocenią, czy problem władze gminy będą musiały same rozwiązać, czy też pomogą w tym.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Bomba ekologiczna w Ludwikowicach?

foto: Fundacja Ratowania Zabytków i Pomników Przyrody

Trzy miesiące pozostały właścicielowi zamku w Ratnie Dolnym na zrealizowanie obowiązków jakie nałożył na niego konserwator zabytków. To chyba nierealne, więc co wtedy?

foto: pixabay.com

Będzie podwyżka, ale nie wiadomo jeszcze kiedy i jak duża. Już niedługo mieszkańcy miasta i gminy Radków zapłacą więcej za odprowadzenie ścieków. A podwyżka cen wody - jak zapewnia Michał Punda, prezes Radkowskich Usług Komunalnych - będzie jedynie symboliczna.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×