REKLAMA

Do powodzi nie dojdzie

foto: użyczone

Stan koryt potoków Dzik, Włodzica i Woliborka pozostawia wiele do życzenia. Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie uspokaja: zagrożenia powodziowego nie ma.

Alarmują mieszkańcy, alarmują radni. Potrzebna jest naprawa murów oporowych, ale też uregulowanie, odmulenie, pogłębienie i oczyszczenie koryt potoków Dzik, Włodzica i Woliborka. Stan zabezpieczenia potoków jest zły, a jego poprawa zabezpieczyłaby mieszkańców przed ewentualną powodzią. Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie przyznaje, że potrzebne jest prowadzenie systematycznych prac na tych korytach, ale tylko przyznaje. Jak twierdzą urzędnicy tej instytucji, wzrost porostów w korytach rzek i potoków wystąpił, bo była susza. Specjaliści przekonują jednak, że stan koryt, choć jest niewłaściwy, nie niesie ze sobą zagrożenia powodziowego dla sąsiadujących z nimi budynków. W tym roku Wody Polskie mają kasę na prowadzenie prac na potoku Dzik na długości ok. 600 metrów. Z kolei prace związane z utrzymaniem koryt Włodzicy i Woliborki zapisane są w planie na przyszły rok i lata kolejne.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (1): Do powodzi nie dojdzie

Obrazek użytkownika amon
  • amon
  • 06-11-2019

Nie kasę tylko pieniądze. Kasa to urządzenie do przechowywania pieniędzy panie redaktorze...
Obrazek użytkownika amon
  • amon
  • 06-11-2019

Nie kasę tylko pieniądze. Kasa to urządzenie do przechowywania pieniędzy panie redaktorze...

fot. internet

Szczególnie potrzebne są grupy: O Rh-, O Rh+, A Rh-, A Rh+, B Rh-

Tylko u nas poznasz najważniejsze informacje o tym, co z koronawirusem dzieje się na naszym terenie. Stale aktualizowany artykuł na nowaruda24.pl
Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×