REKLAMA

Kurator, terapia i zakaz picia

Nadzór kuratora i konieczność kontynuowania terapii psychologicznej. To decyzja sądu w sprawie 13-latki z Radkowa, która pod koniec listopada uciekła z domu.

- 21 stycznia zakończyło się postępowanie w tej sprawie. Sąd podjął decyzję o ograniczeniu władzy rodzicielskiej poprzez ustanowienie nadzoru kuratora sądowego - mówi nam Marzena Rusin-Gielniewska, sędzia Sądu Okręgowego w Świdnicy. - Zobowiązano też uczestników do kontynuowania terapii psychologicznej, czyli musi trwać praca z rodziną pod okiem specjalisty. Dziewczynka zostaje w domu - dodaje sędzina. Okazuje się, że sąd poruszył jeszcze jeden aspekt tej sprawy - ojciec 13-latki ma przestać pić.
Przypomnijmy.
27 listopada dziewczynka wyszła z domu i nie wróciła na noc. Wówczas małoletniej szukało kilkudziesięciu strażaków i policjantów, a poszukiwania trwały do późnych godzin nocnych. Dziewczynkę ostatecznie odnaleziono blisko domu, u babci. Po zdarzeniu zlecono przeprowadzenie wywiadu w rodzinie. Kurator stwierdził, że nie ma potrzeby przekazania dziewczynki do rodziny zastępczej. Jak udało nam się ustalić, rodzina wychowuje czwórkę dzieci, a 13-latka uciekła przez konflikt z ojcem.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Kurator, terapia i zakaz picia

Na noworudzkim cmentarzu wylano środek chwastobójczy, który popalił dosłownie wszystko.

Tylko u nas poznasz najważniejsze informacje o tym, co z koronawirusem dzieje się na naszym terenie. Stale aktualizowany artykuł na nowaruda24.pl
Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×