REKLAMA

Coraz więcej sportowców

Orliki, ale też hale i sale gimnastyczne w Tłumaczowie, Ścinawce Śr. i Wambierzycach są wypełnione

Tradycyjnie najwięcej osób (tylko w styczniu ok. 3 tysięcy nie licząc zajęć szkolnych) przewinęło się przez halę sportową w Ścinawce Śr. Czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 7.00- 21.00, a w soboty i niedziele w godz. 9.00- 17.00. Rano mają tam zajęcia wychowania fizycznego uczniowie miejscowej szkoły. W godzinach popołudniowych z hali korzysta młodzież szkolna w ramach SKS, programu Szkoła Sportowa, sekcji piłki siatkowej dziewcząt Wieży Radków, sekcji łucznictwa i szachowej. Wieczorem przyjeżdżają fani gry w piłkę nożną. Codziennie kilkanaście osób korzysta z siłowni. A z kawiarni korzystają raz w tygodniu Panie z KGW. Prowadzone są tam również zajęcia z aerobiku dla pań. Setki osób miesięcznie przewija się też przez Wiejskie Centrum Kultury, Integracji i Rekreacji przy ul. Noworudzkiej 2 w Wambierzycach. Ośrodek jest otwarty w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki w godz. 17.00-20.00, a w soboty i środy w godz. 16.00-19.00. W poniedziałki odbywają się tam zajęcia gry z piłkami dla dzieci, tenis stołowy oraz trening „młodziki”. We wtorki organizowane są zajęcia siatkówki dla kobiet mieszkających w miejscowym ośrodku „Zielona Róża” oraz trening szkółki narciarskiej z Nowej Rudy. Z kolei środa to dzień zarezerwowany dla fanów koszykówki, a dokładnie chłopców ze szkoły podstawowej i gimnazjum. W czwartek miejscowe centrum przejmują łucznicy oraz fani zumby. Natomiast w piątki odbywają się tam zabawy z piłkami dla najmłodszych. Z kolei w sobotę prowadzone są zajęcia z siatkówki dla grupy z Nowej Rudy. W siatkówkę mogą grać w tym dniu też rodzice z dziećmi (dla wszystkich chętnych). W centrum działa też siłownia, która cieszy się dużym zainteresowaniem. Oprócz mieszkańców Wambierzyc przyjeżdżają panowie z Radkowa, Raszkowa, Ratna Dolnego oraz Ścinawki Śr. W sumie przez pierwsze trzy tygodnie stycznia w zajęciach tam organizowanych brało udział 187 osób. Z siłowni skorzystało 200 osób. 

Nie brakuje też osób, które korzystają z Orlika i boiska trawiastego w Tłumaczowie oraz z siłowni znajdującej się w budynku pobliskiego przedszkola. Odbywają się tam treningi piłkarskie dla dzieci do 12 lat, ale też dla zawodników klubu Granica Tłumaczów. Doświadczeni piłkarze pojawiają się tam w każdy wtorek i czwartek. Z przygranicznego Orlika korzystają jednak nie tylko Polacy. W każdy poniedziałek, środę i niedzielę na obiekcie grają w piłkę nożną trzy grupy z Czech. Również w środy na Orliku grają oldboje ze Ścinawki Gr. i Ścinawki Śr., a w czwartki oldboje z Nowej Rudy. Co ciekawe prowadzone są także systematycznie zajęcia tenisa ziemnego z wykwalifikowanymi czeskimi trenerami dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zazwyczaj odbywają się w każdy poniedziałek i piątek na orliku, a gdy pogoda na to nie pozwala, to zawodnicy przenoszą się na halę w Ścinawce Śr.

 

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (1): Coraz więcej sportowców

Obrazek użytkownika curka Roberta
  • curka Roberta
  • 21-02-2018

Zwiększyć promocję i marketing obiektów oraz wydarzeń tamże organizowanych, a zyski przeznaczyć na inwestycję i zainteresować się poważną modernizacją noworudzkiego basenu. Chociaż nie... Przecież trzeba wyremontować drogę pod domem pani wójt. A mieszkańcy niech żyją w syfie. Przecież to Nowa Ruda - daleko od wielkich miejsc i różnych udogodnień, to i wymagań mieć mieszkańcy nie powinni...

W listopadzie ubiegłego roku internauci próbowali ratować Skansen Mini Zoo w Wambierzycach, jedną z najstarszych atrakcji turystycznych naszego regionu. Dziś czytelnicy alarmują, że zwierzęta, które w nim przebywają potrzebują pomocy.

Mieszkaniec natknął się w lesie w okolicach Włodzickiej Góry na rozszarpanego koziołka. My sprawdzamy, czy w lasach znów grasują wilki i czy miłośnicy leśnych wędrówek mogą czuć się bezpiecznie.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×