REKLAMA

Wyremontują zabytkową fontannę

Fontanna przy ul. Prostej w Radkowie odzyska dawny blask.

Remontu doczeka się fontanna herbowa w Radkowie, która stoi przy ul. Prostej. Z Funduszy Europejskich na ten cel udało się pozyskać ponad 21 tys. euro. Remont fontanny ruszy w styczniu i ma zakończyć się we wrześniu. - Fontanna zostanie wyremontowana, udrożniona i będzie funkcjonować jak dawniej. Powstanie też obok niej skwer, gdzie będzie można posiedzieć na ławkach. Na chodniku zostanie położona nowa kostka. Będzie też zasadzona nowa roślinność - zapowiada Marek Kusiakiewicz, dyrektor radkowskiego ośrodka kultury. - Fontanna powstała na przełomie XIX i XX wieku. Dziś jest to kawałek piaskowca, który sobie tylko stoi, a po rewitalizacji turyści zobaczą jak ona wyglądała dawniej - cieszy się dyrektor.

Kasę pozyskał ośrodek kultury

Co ciekawe, kasę na remont fontanny pozyskał ośrodek kultury. Zresztą nie tylko na to. W przyszłym roku z pozyskanych kolejnych prawie 100 tys. zł z funduszy europejskich będą organizowane muzyczne imprezy nad radkowskim zalewem, w Gajowie, czy w Radkowie. - To są działania związane z muzyką, takie jak spotkania chóralne, czy warsztaty piosenki aktorskiej dla dzieci i młodzieży - ujawnia Kusiakiewicz. Radkowskie Centrum Kultury stara się też o dofinansowanie projektu pod nazwą „polsko – czeski świat z kartonu”. - Będziemy bazować na modelarzach, którzy kleją modele kartonowe i na współpracy z Muzeum Modeli Kartonowych w czeskich Policach. Dzieci z Czech będą przyjeżdżać do nas, my będziemy jeździć do nich. W ramach projektu powstaną kartonowe modele budowli do samodzielnego sklejania. Będą to m.in. modele ratusza w Radkowie, czy wieży widokowej w Suszynie - zapowiada Marek Kusiakiewicz. Projekt będzie realizowany od lutego do listopada przyszłego roku.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Wyremontują zabytkową fontannę

O leczniczym działaniu konopii siewnych, a także pomaganiu ludziom w ciężkich chorobach rozmawiamy z właścicielkami sklepu Konopna Farmacja w Dzierżoniowie.

Fot. KPP Kłodzko

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego kłodzkiej komendy podczas akcji ”Prędkość” kontrolowali, czy kierujący stosują się do ograniczeń prędkości, czy są trzeźwi, czy stosują pasy bezpieczeństwa i urządzenia do bezpiecznego przewożenia dzieci.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×