REKLAMA

Dokończcie remont w Bieganowie

foto: pixabay.com

Mieszkańcy chcą dalszych remontów dróg w Bieganowie. Radny Kamil Sawicki pyta władze czy do remontów dojdzie?

Chodzi o dalsze prace remontowe gminnych dróg w Bieganowie. Dwa lata temu wyremontowano drogę łączącą Górę Św. Anny z drogą powiatową, ale przy okazji tego remontu pominięto dwa odcinki prowadzące do kilku posesji. - Z korespondencji przekazanej mi przez mieszkańców pomiędzy nimi, a Urzędem Gminy Nowa Ruda wynika, że nie były one objęte promesą z dofinansowaniem – mówi Kamil Sawicki, gminny radny. - Pozostała część drogi stanowi dojazd do pięciu domów w tym dwóch agroturystyk oraz gospodarstw rolnych. Ulewne deszcze wypłukały koleiny w nawierzchni i rozmyły pobocza – twierdzi radny. Radny zadaje zatem wójt konkretne pytania. - Czy w planach Gminy Nowa Ruda znajduje się remont dróg do posesji nr 39, 39a, 40, 44 oraz 45 w Bieganowie? Jeśli tak, to kiedy miałoby dojść do tych inwestycji? Czy możliwe jest jeszcze w tym roku budżetowym zlecenie remontu uszkodzonej nawierzchni? - pyta radny.

Mierzejewska odpowiada

Wójt zapewnia, że droga wewnętrzna, która jest drogą dojazdową do posesji nr 38, 39a, 40, 41 oraz 45 w Bieganowie jest ujęta w planie remontów dróg. - Szacunkowa wartość wykonania gruntownej przebudowy przedmiotowej drogi o długości ok. 635 metrów to ok. 375 tys. zł. - wylicza Adrianna Mierzejewska. - Gmina podejmie w 2020 roku starania pozyskania środków zewnętrznych z Urzędu Wojewódzkiego na przeprowadzenie remontu generalnego drogi – zapewnia Mierzejewska. Jeżeli wojewoda zakwalifikuje drogę do przebudowy, to wówczas gmina będzie mogła ubiegać się o kasę na realizację inwestycji. Jednocześnie wójt przypomina, że dziś gmina realizuje 18 inwestycji drogowo – mostowych o wartości ok. 11 milionów zł., z 80% dofinansowaniem z budżetu państwa. Wójt przypomina też, że gmina uzyskała dotację od marszałka na rekultywację dwóch dróg gruntów transportu rolnego. - Tak duże dofinansowanie zewnętrzne wymaga zapewnienia udziału środków własnych i z tego względu nie dysponujemy środkami na realizację innych inwestycji drogowych – tłumaczy Mierzejewska. - Mogę się one pojawić dopiero po zakończeniu i rozliczeniu realizowanych inwestycji. Jeżeli znajdą się w budżecie i uda się wyłonić wykonawcę rozważymy możliwości wykonania bieżącego remontu przedmiotowego odcinka drogi w Bieganowie – zapewnia wójt.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Dokończcie remont w Bieganowie

foto: użyczone

Spieniona woda Włodzicy zaniepokoiła mieszkańców. Zrobili zdjęcia i poprosili nas o wyjaśnienie sprawy. Winnymi okazali się być strażacy, którzy testowali sprzęt i którzy dziś zapewniają, że do skażenia wody na pewno nie doszło.

Ten program w porywach ogląda prawie 4 mln widzów. Trzeci jego sezon powstanie w naszym uzdrowisku. Koronawirus nie pokrzyżuje tych planów.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×