REKLAMA

Wesela masowo przekładane

foto: pixabay.com

Od 6 czerwca zmieniły się wytyczne dotyczące wesel. Można je organizować do 150 osób. Weselnicy mogą bawić się bez maseczek, a właściciele hoteli, restauracji, sal weselnych i pensjonatów odetchnęli z ulgą. Czy aby na pewno? Z punktu widzenia organizatorów wesel nie wszystko wygląda tak różowo.

Dla wielu restauratorów, czy hotelarzy wesela to żyła złota i pewny zarobek pozwalający przetrwać te gorsze miesiące jesienno-zimowe. Rządowe obostrzenia postawiły na długi czas przedsiębiorców pod ścianą. Nic dziwnego zatem, że poluzowanie ich od 6 czerwca wielu było na rękę. Czy rzeczywiście jest tak różowo jak mówią i piszą? Niekoniecznie, o czym mówi nam Teresa Karasek z Gościńca Romano w Ścinawce Dol. - Wszystkie wesela, które były zaplanowane zostały przełożone, więc zostały raczej te mniejsze imprezy typu chrzciny, czy urodziny - zdradza nam Teresa Karasek. - Większość wesel zostało przełożonych na przyszły rok, bo ludzie mają obawy. Niektórzy mają wielu gości z zagranicy i to również powód, przez który przekładają terminy – dodaje żona właściciela Gościńca Romano. Na właścicielach gościńca ciąży też nałożony reżim sanitarny, którego jak wszyscy muszą przestrzegać. - Musimy zachować wymagane środki ostrożności. Na szczęście mamy dużą salę, więc naszych gości możemy fajnie rozsadzić. Posiadamy środki do dezynfekcji. Obsługa chodzi w maseczkach i rękawiczkach. Goście nasi też raczej stosują się do wytycznych. Staramy się, żeby było bezpiecznie i dla nas i dla gości, a organizujemy tylko imprezy zorganizowane – dodaje pani Teresa.

Liczby mówią wszystko

Prawie 25 dużych imprez nie odbędzie się w tym roku w Gościńcu Romano. 15 wesel zostało przełożonych, a z ok. 10 młode pary zrezygnowały. - Nigdy do takich sytuacji nie dochodziło. Nigdy nie było takich problemów. Ta zaraza zrobiła swoje - ocenia Teresa Karasek.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Wesela masowo przekładane

Zdjęcie zostało wykonane o godz. 18.03 przed Schroniskiem na Szczelińcu - kilka osób relaksuje się, podziwia widoki, spokój, cisza…

Park Narodowy Gór Stołowych informuje, że w związku z ekstremalnie wzmożonym ruchem turystycznym w godzinach szczytu (godz. 10-15) może nastąpić krótkotrwała przerwa w sprzedaży biletów na trasę turystyczną na Szczelińcu Wielkim.

Policjanci z powiatu kłodzkiego w piątek, 7 sierpnia w godz. 6.00 – 22.00 na drogach powiatu kłodzkiego przeprowadzą wzmożone działania kontrolne pod kryptonimem „Prędkość". Działania mają na celu ograniczenie liczby wypadków drogowych oraz zminimalizowanie skutków tych zdarzeń. Działania będą odbywały się równolegle na drogach przebiegających przez teren województwa dolnośląskiego.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×