REKLAMA

Na kąpielisko od lipca

foto: archiwum (fb Triminator)

Otwarte kąpielisko to nie jedyna dobra wiadomość. Trwa rozbudowa radkowskiego campingu, jaki znajduje się obok.

- Gmina otrzymała dotację z Urzędu Marszałkowskiego. Na polu campingowym powstanie nowa wiata, bulodrom, gdzie będzie można pograć w bule, będą ławki dookoła basenu, a w niedużej odległości od niego powstanie druga wiata z paleniskiem – idealne miejsce na grilla – opowiada Marek Kusiakiewicz. Oprócz tego zarówno mieszkańcy, jak i odwiedzający nas turyści mogą skorzystać z kajaków, które można wypożyczyć na terenie basenu. - W niecce pod mostem spokojnie można kajakiem przepłynąć – mówi Kusiakiewicz.
Padnie rekord? W ubiegłym roku radkowski camping odwiedziło 1800 osób. W tym roku jak zapowiada dyrektor Kusiakiewicz odwiedzających może być znacznie więcej. - Widzieliśmy co się działo podczas majówki. Oczywiście dużo zrobiła pogoda i jeżeli się to utrzyma, w tym roku camping będzie oblegany - twierdzi dyrektor. W ubiegłym roku właśnie w Radkowie odbył się zlot campingowy krajów Grupy Wyszehradzkiej. Gościli u nas wówczas Czesi, Słowacy, Węgrzy i Polacy. - Zwiedzali nasze tereny przez 3 dni. To była bardzo dobra promocja campingu za granicą. Węgrzy po raz pierwszy dowiedzieli się o naszym campingu. Podczas zlotu na campingu pojawiło się 78 załóg - wspomina Kusiakiewicz. Gminni samorządowcy na rozbudowę tego miejsca pozyskali 90 tys. zł.. Camping małymi krokami modernizowany jest od 4 lat. Jak mówi Kusiakiewicz zmiany są widoczne, a miejsce to otoczone spokojem i ciszą, zaczęło tętnić życiem.
Kąpielisko nad radkowskim zalewem w tym roku będzie otwarte od 1 lipca.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Na kąpielisko od lipca

Jest pomysł na rozbudowę przedszkola we Włodowicach, ale do rozpoczęcia działań jeszcze daleka droga. Najpierw trzeba znaleźć kasę.

Około 2 tys. zł potrzeba, aby rozwiązać problem z oknami, o których wymianę walczy Pan Daniel z dzielnicy Drogosław.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×