REKLAMA

Burmistrz nie dogadał się z policjantami

W tym roku nie będzie dodatkowych patroli policji w Radkowie opłacanych przez urząd. Burmistrz Bednarczyk nie dogadał się w tej sprawie z policjantami. Wykorzystają to wandale, którzy po raz kolejny dali o sobie znać.

- W tym roku nie będzie ono podpisane, chyba, że zostanie doprecyzowane, wówczas będziemy je procedować od nowa, albo wrócimy do sprawy na drugi rok - tłumaczy Bednarczyk powody rezygnacji ze współpracy z policją. Na drodze do dodatkowych patroli policji finansowanych z budżetu miasta i gminy Radków stanęły niejasne zapisy porozumienia zaproponowane Bednarczykowi do podpisania przez policjantów. Tłumaczeniami Bednarczyka zdziwieni są nasi lokalni policjanci, którzy przypominają, że podobne porozumienia mają podpisane z sąsiednimi gminami, których władze również chciały widzieć więcej patroli policji na swoim terenie. - Rada powiatu albo rada gminy może przekazać na warunkach określonych w porozumieniu środki finansowe stanowiące dochody własne powiatu lub gminy dla policji z przeznaczeniem na: rekompensatę pieniężną za czas służby przekraczającą 40 godzin na tydzień, nagrodę za osiągnięcia służbowe. Porozumienie określa w szczególności rodzaje ustawowych zadań, wysokość, tryb i terminy przekazywanych środków oraz sposób oceniania prawidłowości wykonywania porozumienia - tłumaczy Krzysztof Bal z Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku. - W naszej propozycji nie podawaliśmy wysokości kwoty jaka miałaby być przekazywana na rekompensatę pieniężną dla funkcjonariuszy, którzy przekroczyli 40 godzin pracy w tygodniu. To gmina miała zaproponować kwotę - zaznacza Bal. Dodatkowe patrole na terenie gminy Radków mieliby pełnić policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Kłodzku do 30 listopada. W gminie Radków mieli pojawiać się wówczas policjanci oficjalnie będący po pracy normalnie płatnej. - Policjanci tacy wypracowują na rzecz policji ustawowy czas pracy, czyli 40 godzin tygodniowo, a w dniu wolnym wykonują zadania ponad normatywne za co mają przyznaną gratyfikacje z pieniędzy pochodzących z dochodów własnych gminy Radków wpłaconych przez burmistrza na rachunek funduszu wsparcia policji Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu - tłumaczy policjant.

Wandale działają

Mieszkańcy nie mogą uwierzyć w to, że z jednej strony burmistrz ściga wandali, a z drugiej nie może dojść do porozumienia z policjantami. Tę sytuację wykorzystują lokalni wandale, którzy w piątek, 11 października ponownie dali o sobie znać. W piątkową noc po centrum Radkowa miał jeździć bez świateł motor, a jego pasażerowie mieli rzucać po bramach butelkami. W tym przypadku burmistrz z policjantami są jednak zgodni. Ani jeden, ani drugi o tym zdarzeniu nie słyszeli. Mieszkańcy słyszeli, a nawet widzieli to na własne oczy.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (4): Burmistrz nie dogadał się z policjantami

Obrazek użytkownika Marynia
  • Marynia
  • 01-11-2019

Coś takiego a Straż Miejska jest. Zastanawiam się po co? Tylko od mandatów dla kierowców.
Obrazek użytkownika Marynia
  • Marynia
  • 01-11-2019

Coś takiego a Straż Miejska jest. Zastanawiam się po co? Tylko od mandatów dla kierowców.
Obrazek użytkownika kizior
  • kizior
  • 09-11-2019

Oooo przepraszam ! proszę nie ujmować zasług Straży Miejskiej ! i jej dzielnemu Komendantowi.Czy zapomnieliście o ważnych zadaniach jakie muszą wypelnic,przecież roznoszą po domach opłaty za psy oraz robią za listonoszy.Parodia Panowie parodia.
Obrazek użytkownika z ratusza
  • z ratusza
  • 12-11-2019

Trza było lejce w zębach burmistrzowi przynieść i byłoby git. A jak burmistrz czego nie słyszał to tego nie było

fot. Zakład Karny Kłodzko

W czwartek, 1 lipca w ramach akcji #Resort Sprawiedliwości Pomaga, Zakład Karny w Kłodzku przekazał kolorowanki dla najmłodszych wychowanków Domu Dziecka w Kłodzku

Fot. PWSZ w Nysie

Studenci architektury przystąpili do obrony prac inżynierskich. Nowi inżynierowie opracowali ciekawe projekty architektoniczne.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×