REKLAMA

Uprzywilejowani goście

foto: camping.gorystolowe.info

Na radkowskich campingach będą równi i równiejsi.

W pierwszej kolejności przyjmowani będą goście, którzy mają campery i przyczepy z prysznicami i toaletami na pokładzie, z których mogą korzystać. - To najlepsze rozwiązanie. U nas będą mieli możliwość wyrzucenia nieczystości do punktu chemicznego, więc nie ma żadnego problemu. Na wystawienie namiotów jeszcze za wcześnie – ocenia Kusiakiewicz.

Odpoczynek pod rygorem

Bez wytycznych, obostrzeń i sanitarnego reżimu ani rusz. Również na campingu będą one obowiązywać. - Są wytyczne, do których należą m.in. pojemniki na płyny dezynfekujące, przez dwa trzeba dzielić liczbę dostępnych pryszniców, należy utrzymywać odległości między camperami, musi być wyznaczone pomieszczenie na tzw. izolatkę, pracownicy muszą mieć przyłbice lub maseczki, goście również muszą mieć maseczki (nie dotyczy rodzin), jest zakaz palenia ognisk na campingach, nie można tworzyć większych zgrupowań poza rodzinami – wylicza Marek Kusiakiewicz, dyrektor Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Radkowie. - Według propozycji odległość to minimum 80 mkw na przyczepę z samochodem lub na camper, jednak według tych nieoficjalnych wymogów zachowywać odstępy trzeba, ale nie jest powiedziane jakie. Muszą być zdroworozsądkowe. Myślę, że u nas na campingu maksymalnie będzie to ok. 50 samochodów z przyczepami czy camperów. Normalnie możemy wpuścić ich ponad 100 - wylicza Kusiakiewicz. A co z korzystaniem z toalet i pryszniców? - Trzeba częściej te miejsca myć po gościach. My mamy 4 damskie i 4 męskie prysznice, to otworzę dwa damskie i dwa męskie. Wchodzić można po dwie osoby. Przed wejściem do toalety i po wyjściu z niej trzeba dezynfekować ręce. Podobnie jest w przypadku korzystania z pryszniców – podkreśla Kusiakiewicz. Goście campingu muszą też liczyć się z tym, że wyżywienie muszą zorganizować we własnym zakresie. - Nie ma gastronomii. U nas albo goście korzystali z punktu gastronomicznego jak był otwarty, albo gotowali sami, albo jedli będąc na wycieczkach - mówi Marek Kusiakiewicz. - Teraz niektóre rozwiązania są nierealne - przypomina dyrektor.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Uprzywilejowani goście

O leczniczym działaniu konopii siewnych, a także pomaganiu ludziom w ciężkich chorobach rozmawiamy z właścicielkami sklepu Konopna Farmacja w Dzierżoniowie.

Fot. KPP Kłodzko

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego kłodzkiej komendy podczas akcji ”Prędkość” kontrolowali, czy kierujący stosują się do ograniczeń prędkości, czy są trzeźwi, czy stosują pasy bezpieczeństwa i urządzenia do bezpiecznego przewożenia dzieci.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×