REKLAMA

Ratowali koty

foto: archiwum

Jeżdżą do pożarów i gdy dymi się w kominie. Ale strażacy nie odmówią, gdy trzeba jechać złapać żmiję, czy uratować kota. Tak też było tym razem. Jeden tydzień - 3 wezwania do miauczących czworonogów.

Pracę w kwietniu noworudzcy strażacy zakończyli ratowaniem kota uwięzionego w studzience kanalizacyjnej. - 30 kwietnia dostaliśmy zgłoszenie, że kot jest uwięziony w studzience kanalizacyjnej przy ul. Czarnej, na terenie pokopalnianym - relacjonuje Rafał Chorzewski, szef noworudzkich strażaków. I tak też było. Kot znajdował się na głębokości 15 metrów. Prawdopodobnie zwierzę wpadło do studzienki, bo zasłaniająca ją betonowa pokrywa była częściowo odsunięta. Po wyciągnięciu kota, strażacy zabezpieczyli studzienkę, a kot? Prawdopodobnie poszedł do domu.
Jeden w studzience, jeden na lipie
Dzień później, nasi dzielni strażacy znów jechali ratować kota, który tym razem utknął na drzewie. - Przy tym zdarzeniu obecny był właściciel. Kot wszedł na lipę w Woliborzu, na wysokość 25 metrów. Taki jest też maksymalny wysięg naszego podnośnika. Oczywiście po zgłoszeniu, pojechaliśmy na miejsce - mówi Rafał Chorzewski. Niestety. Tym razem szczęśliwego zakończenia nie było. Kot ze strażakami współpracować nie chciał. Przesuwał się poza pole ich pracy i ostatecznie na drzewie pozostał. Dopiero jak zgłodniał, to znalazł odwagę, aby samemu z lipy zejść.
Wysyp kotów
- Aż tak często takich zgłoszeń nie ma. Teraz jednak był jakiś wysyp. Oprócz tych dwóch zgłoszeń, strażacy uratowali jeszcze jednego kota, który utknął w rynnie - przyznaje Chorzewski. To należy do obowiązków strażaków. Jednak zawsze nim zadzwonimy, to zastanówmy się czy ich interwencja jest niezbędna. Bo, gdy oni będę jechać do kota, to ktoś może w tym czasie potrzebować bardziej ich pomocy.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Ratowali koty

foto: pixabay.com

Prokurator czeka na opinię biegłego. Bednarczyk bije na alarm. Wracamy do sprawy 50- letniego pana Henryka ze Ścinawki Śr.

Architekci z Krakowa zaprojektują bożkowskie przedszkole.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×