REKLAMA

Kiedyś dla przemytników, dzisiaj dla turystów

foto: Gmina Nowa Ruda

Kupili farby i ruszyli na szlaki. Po co? Chcą poprawić ich oznakowanie choć wcale nie robią tego dla przemytników, a turystów.

Poprawy wymagało oznakowanie dwóch szlaków literackich „Drogi chlebowej” oraz szlaku „Z Domu Dziennego do Domu Nocnego”, które powstały z inicjatywy Stowarzyszenia Góry Babel - organizatora Festiwalu Góry Literatury. Odnowieniem oznakowania szlaków literackich zajęło się Stowarzyszenie Form Alternatywnych „Rozdroże`. - Oznakowanie po upływie czasu uległo zatarciu. Doszliśmy więc do wniosku, że trzeba je poprawić. Kupiliśmy puszki z farbami, przebiegliśmy się dwa razy w jedną oraz drugą stronę i poprawiliśmy oznakowanie w miejscach, w których znaczki były już mało widoczne. Również w miejscach gdzie przejście było już mało widoczne staraliśmy się szlak wydeptać, żeby było w miarę przejrzyście - mówi nam Seweryn Panek, prezes Stowarzyszenia Form Alternatywnych „Rozdroże”.

Dwa szlaki literackie

Droga chlebowa to stary szlak polsko-czeski, z którego kiedyś korzystali przemytnicy. Tędy szmuglowano głównie żywność. Dziś szlak ma inne zadanie, a jest nim promowanie naszego regionu i Festiwalu Olgi Tokarczuk. Oznakowano go w 2017 r. za pieniądze pochodzące m.in. z grantu z Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego. Rok wcześniej Stowarzyszenie Góry Babel wspólne z centrum kultury z Ludwikowic Kł. zainicjowało nowy szlak pieszy inspirowany fragmentami tekstów lokalnych twórców z gminy Nowa Ruda. Szlak rozpoczyna się w Krajanowie przy sali wiejskiej, a kończy w Bartnicy przy Trójpańskim Kamieniu i nosi nazwę „Z domu dziennego do domu nocnego”. Powstał dzięki kasie z Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży oraz Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Kiedyś dla przemytników, dzisiaj dla turystów

O leczniczym działaniu konopii siewnych, a także pomaganiu ludziom w ciężkich chorobach rozmawiamy z właścicielkami sklepu Konopna Farmacja w Dzierżoniowie.

Fot. KPP Kłodzko

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego kłodzkiej komendy podczas akcji ”Prędkość” kontrolowali, czy kierujący stosują się do ograniczeń prędkości, czy są trzeźwi, czy stosują pasy bezpieczeństwa i urządzenia do bezpiecznego przewożenia dzieci.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×