REKLAMA

Troska, czy kiełbasa wyborcza?

Wójt obniża czynsze.

Czy to troska o najuboższych mieszkańców naszej gminy, czy próba zachęcenia ich do oddania na wójtową głosu w zbliżających się wyborach samorządowych?
Wójt Adrianna Mierzejewska wydała krótki, ale jakże ważny dla mieszkańców komunikat. Wójt zachęca w nim do skorzystania z obniżki czynszów. Takie prawo przysługuje najemcom mieszkań komunalnych, których średni miesięczny dochód przypadający na jednego członka gospodarstwa domowego nie przekracza 90% najniższej emerytury w gospodarstwie jednoosobowym i 50% najniższej emerytury w gospodarstwie wieloosobowym. Przypomnijmy, że najniższa emerytura od 1 marca 2018 r. wynosi 1029,80 zł.
Dobry krok dla wójtowej?
Z pewnością to dobra informacja dla mieszkańców, którzy mogą skorzystać z tej formy pomocy. Pytanie tylko dlaczego właśnie teraz wójt zachęca mieszkańców do zainteresowania się tematem. Czy jest to troska o dobro najbiedniejszych mieszkańców gminy, czy zwykła kiełbasa wyborcza rzucona w ich stronę. Zapytaliśmy o to Barbarę Adamską z Urzędu Gminy. Niestety dwukrotnie w odpowiedzi otrzymaliśmy jedynie treść komunikatu informującego o obniżce czynszów. Bez jakiegokolwiek komentarza. Ocenę pozostawiamy mieszkańcom.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Troska, czy kiełbasa wyborcza?

foto: pixabay.com

Prokurator czeka na opinię biegłego. Bednarczyk bije na alarm. Wracamy do sprawy 50- letniego pana Henryka ze Ścinawki Śr.

Architekci z Krakowa zaprojektują bożkowskie przedszkole.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×