REKLAMA

Chorzewski komendantem powiatowym

Rafał Chorzewski, dotychczasowy szef noworudzkich strażaków awansował. Został Komendantem Powiatowym Straży Pożarnej w Kłodzku. Pytamy nowego komendanta m.in. o to, kto zostanie jego następcą w Nowej Rudzie.

Awansował Pan na Komendanta Powiatowego Straży Pożarnej w Kłodzku. Jak się Pan czuje na nowym stanowisku?

Przede mną nowe zadania i wyzwania. Postaram się swoją służbę pełnić z należytą starannością. Z zachowaniem dyscypliny służbowej, zarówno wobec przełożonych, jak i podwładnych strażaków.

Ile lat związany był Pan z Nową Rudą?

Od zawsze. Zaczynałem pracę po ukończeniu szkoły pożarniczej i do tej pory pełniłem nieprzerwanie służbę w Nowej Rudzie.

Największe sukcesy i porażki, których doświadczył Pan będąc komendantem w Nowej Rudzie to?

Sukces to na pewno mój wkład (oczywiście niewielki) w budowę nowej remizy w Nowej Rudzie, do której przeprowadziliśmy się w 2003 r. Porażki - pewnie mnóstwo, ale tych staram się nie pamiętać.

Jakie są dziś Pana priorytety jako Komendanta Powiatowego?

Pojawia się temat i pieniądze na budowę nowego budynku Komendy Powiatowej w Kłodzku i to będzie priorytetem. Naturalnie pozostałe zadania związane z kierowaniem komendą będą realizowane.

Jak Pan dziś ocenia naszą noworudzką straż pożarną? Czego jej najbardziej brakuje?

Uważam, że dzisiejsza straż pożarna jest bardzo sprawna i realizuje zadania jej powierzone na wysokim poziomie. W tej chwili najbardziej brakuje ludzi, ponieważ pandemia zakłóciła proces naboru do służby i szkolenia.

I na koniec najważniejsze pytanie na dziś - kto Pana zastąpi w Nowej Rudzie?

Jeszcze za wcześnie na takie decyzje.

Dziękujemy za rozmowę

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Chorzewski komendantem powiatowym

Mamy 667 nowych przypadków zakażenia koronawirusem na Dolnym Śląsku. Nowo zdiagnozowane osoby pochodzą z Wrocławia, Wałbrzycha, Legnicy i Jeleniej Góry oraz powiatów: bolesławieckiego, dzierżoniowskiego, głogowskiego, górowskiego, jaworskiego, jeleniogórskiego, kamiennogórskiego, kłodzkiego, legnickiego, lubańskiego, lubińskiego, lwóweckiego, milickiego, oleśnickiego, oławskiego, polkowickiego, strzelińskiego, średzkiego, świdnickiego, trzebnickiego, wałbrzyskiego, wołowskiego, wrocławskiego, ząbkowickiego, zgorzeleckiego i złotoryjskiego.

Od jutra zawieszona zostaje stacjonarna działalność lokali gastronomicznych i restauracji

W powiecie kłodzkim mamy dziś 3 nowe zachorowania: 2 w gminie Nowa Ruda i jedno w Gminie Bystrzyca Kłodzka - 1

Fot. Starostwo Powiatowe w Kłodzku

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×