REKLAMA

Policzą bezdomnych

foto: pixabay.com

W nocy z 13 na 14 lutego będą liczyć bezdomnych. U nas, jak mówią kierownicy ośrodków pomocy społecznej, problemu bezdomności praktycznie nie ma.

Będzie to ogólnopolskie badanie liczby bezdomnych. Ma ono pomóc w określeniu obecnej skali bezdomności w kraju. Policzą też u nas. - Nie robimy tego sami. Robimy to w porozumieniu z policją i strażą miejską - podkreśla Anna Frankowska, kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowej Rudzie. - Mamy wiedzę o osobach, które są bezdomne, a aktualnie nie przebywają w schroniskach, pomimo, że są do nich kierowane. Wiemy np., że taka osoba przebywa, czy śpi u znajomego - zaznacza urzędniczka. Do badania przygotowują się pracownicy socjalni z gminy Nowa Ruda choć na jej terenie problemu ma nie być w ogóle. - Kiedyś mieliśmy już taką akcję badania bezdomności. Pracownicy mieli dyżury do godz. 4:00 rano. Współpracowaliśmy wówczas z policją i strażą miejską. U nas jednak bezdomność nie występuje. My nie mamy takich problemów, więc myślę, że to będzie spokojna noc - przewiduje Renata Wolan-Niemczyk, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.
Są mieszkania, nie ma problemu
U nas problemu praktycznie nie ma, bo bezdomni szybko otrzymują mieszkania. - Jeżeli pojawia się bezdomność to wówczas, gdy któryś z naszych mieszkańców, który np. przez 10 lat wędrował sobie po Polsce wraca, a nie ma już meldunku. To się zdarza bardzo rzadko. Wówczas my umieszczamy taką osobę w schronisku - przypomina Wolan-Niemczyk. - Jeżeli taka osoba deklaruje nam, że nie chce przebywać w schronisku, to składa wniosek o mieszkanie i otrzymuje je - dodaje. Również w Radkowie skala problemu bezdomności jest minimalna i dziś dotyczy tylko jednej osoby.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Policzą bezdomnych

Kolejne trzy miesiące spędzi w areszcie Jakub K., któremu prokuratura postawiła zarzut spowodowania tragicznego wypadku w Słupcu. Zginęły w nim trzy młode osoby.

foto: użyczone

Wracamy do sprawy martwej łani, która przed Bożym Ciałem padła w Bartnicy. Do naszej redakcji przyszedł list, w którym gorzkie słowa padają pod adresem łowczych z Koła Łowieckiego „Knieja”.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×