REKLAMA

Tysiące na zabytki

foto: użyczone

4 miliony 500 tys. zł dał w tym roku marszałek na remonty zabytków. Do nas trafi tylko nieco ponad 100 tys. zł.

60 tys. zł trafi do parafii rzymsko-katolickiej Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Wambierzycach i zostaną przeznaczone na prace remontowe w bazylice. 35 tys. zł dostanie parafia rzymsko-katolicka w Świerkach na prace remontowe w kościele w Krajanowie. Dotacja pozwoli na zakończenie remontu elewacji ścian i wieży kościoła. 20 tys. zł z kolei to pieniądze, które popłyną do Zamku Sarny w Ścinawce Gr. Tu wyremontowany zostanie taras przystawiony w 1906 r. do elewacji północnej pałacu. Przez ostatnie 30 lat jego stan pogarszał się stopniowo. Od kilku lat taras grozi zawaleniem. Stoi przy zejściu do parku więc jest bardzo widoczny.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (2): Tysiące na zabytki

Obrazek użytkownika Nawigator
  • Nawigator
  • 03-07-2020

Z tekstu nie wynika jakiego obiektu dotyczy zdjęcie. Mieszkam daleko od Nowej Rudy z której wyjechałem w 1961 roku i nie mam szans skojarzyć co przedstawia załączona fotografia. Będę wdzięczny jeżeli ktoś pod moim wpisem uzupełni gdzie zlokalizowany jest ten pałac.
Obrazek użytkownika pn
  • pn
  • 03-07-2020

Na zdjęciu Zamek Sarny w Ścinawce Górnej.

Fot. KPRM

Od 8 sierpnia w 19 powiatach mają obowiązywać nowe obostrzenia. Dotyczy to tych terenów, w których zanotowano wzrost liczby zachorowań na COVID-19 w ostatnich dwóch tygodniach. Zmiany dotyczą m.in. zasad zasłaniania ust i nosa, a także zmniejszenia limitu osób w restauracjach, sklepach czy na imprezach. Projekt rozporządzenia trafił do konsultacji.

Dodatkowo powiaty podzielono na dwie strefy: żółtą i czerwoną – z różnym zakresem obostrzeń. W pozostałych powiatach, które oznaczone są kolorem zielonym, obowiązują dotychczasowe zasady bezpieczeństwa.

Fot. Pixabay

Od początku wakacji, czyli od 1 lipca Straż Graniczna nie zezwoliła na wyjazd z kraju 86 obywatelom Polski, którzy mieli nieważne dowody osobiste lub dokumenty paszportowe.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×