REKLAMA

Naprawią stary i wybudują nowy?

foto: ilustracyjne, pixabay.com

Jest zagrożenie, jest niebezpiecznie! Pilnie trzeba naprawić plac zabaw w centrum Tłumaczowa, który w ok. 70% został zniszczony. Jest też pomysł budowy kolejnego.

Sołtys Tłumaczowa w bawełnę nie owija i mówi wprost o potrzebie pilnego remontu placu zabaw w centrum wsi, by za chwilę nie doszło do niepotrzebnej tragedii. - Część elementów na tym placu, które dwa lata temu kupiłem z pieniędzy pochodzących z Funduszu Sołeckiego jest nowa, ale druga część wykonana z drewna ze względu na czas i warunki atmosferyczne zgniła - przyznaje Janusz Gorczycki, sołtys Tłumaczowa. 30 września złożył wniosek o przyznanie pieniędzy z budżetu gminy m.in. na pilną naprawę tego placu.

Plac też przy przedszkolu

Sołtys chce nie tylko remontu placu w centrum wsi, ale również proponuje budowę małego placu zabaw w okolicach przedszkola. - Jest przedszkole, a nie ma nawet żadnej huśtawki i uważam, że można tam mały plac wybudować. Przedszkole podlega pod dyrekcję szkoły w Ścinawce Śr. Co więcej, było już nawet spotkanie z dyrektorem, na którym ustaliliśmy gdzie miałyby zostać zamontowane elementy placu – ujawnia Gorczycki. - Przy przedszkolu jest ogrodzony parking. Będzie trzeba częściowo ściągnąć tam kostkę brukową, a dyrektor ma złożyć wniosek do burmistrza o przyznanie funduszy ten plac – dodaje sołtys. Co na to burmistrz? - Faktycznie jest możliwość wybudowania placu. Budowa będzie zależała także od nauczycieli i dyrekcji przedszkola, żeby nie był to kolejny plac - pomnik, który nie będzie używany - komentuje pomysł Jan Bednarczyk, burmistrz Radkowa.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Naprawią stary i wybudują nowy?

Koronawirus Kłodzko i powiat kłodzki. Nowe zachorowania w ciągu ostatnich 24 godzin. Sprawdź ile osób zachorowało 28 listopada. Przez ostatnią dobę w powiecie kłodzkim zmarły 2 osoby.

Fot. FB/Strajk Kobiet Kłodzko i powiat

Strajk kobiet w Kłodzko. Tym razem pod hasłem: "W imię matki, córki, siostry"

Nowa Ruda, gmina Nowa Ruda, miasto i gmina Radków: wiele wskazuje, że od stycznia będziemy więcej płacić za wywóz odpadów.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×