REKLAMA

Był chlew, jest mieszkanie

tak jest

tak było

tak było

tak było

tak jest dziś

Jeszcze dwa tygodnie temu w tym mieszkaniu nie szło żyć, a zostało ono przydzielone 86-letniej kobiecie. Dziś, po naszej interwencji, chlew zamienił
się w przytulny kącik dla starszej osoby.

Nie było prądu, wody, gazu, mebli, a ściany pokrywał grzyb. Zerwane kasetony leżały w pokoju na podłodze. Takie mieszkanie przy ulicy Cmentarnej 10 w centrum Nowej Rudy przydzielono 86-letniej staruszce, która zmuszona była spać u sąsiadów i tam też przechowywać jedzenie. Prywatne rzeczy, w tym ubrania miała poskładane w workach. Po dwóch tygodniach od opublikowania artykuły na łamach „Gazety No-worudzkiej” i zdjęć obrazujących stan mieszkania wszystko się zmieniło. Marian Zdunek, prezes Noworudzkiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego zadeklarował, że lokal zostanie wyremontowany jak tylko przyjdzie na to zgoda od władz miasta. W miarę swoich możliwości pomoc staruszce zaoferowali też pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Odpicowali w 6 dni

- W sześć dni wyremontowaliśmy lokal - chwali się Marian Zdunek. - Toaleta jest oddzielona ścianką, położone są płyty, panele i wykładziny. Piec kaflowy został wyczyszczony. Kupiliśmy też kuchenkę elektryczną - wylicza prezes NTBSu.
- Meble pozyskaliśmy ze zlikwidowanego mieszkania, których tamtejsza rodzina nie chciała - ujawnia Anna Frankowska, kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowej Rudzie. - Pani nie chce pomocy od nas. Podkreśla, że jak będzie jej potrzebowała to do nas trafi . Co roku zwraca się jedynie o dodatek na węgiel. W tym roku również. My ze swojej strony będziemy pilotować jednak jej sytuację - zapewnia Frankowska.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (1): Był chlew, jest mieszkanie

Obrazek użytkownika kolarz
  • kolarz
  • 10-10-2019

A kto przydzielił ten chlew ? Pan Zdunek nie wie ??? czym dysponuje ? A co z "cichą" podwyżką czynszu ?

Fot. Gazeta Kłodzka


Dodatek solidarnościowy wynosi 1400 zł miesięcznie, a jego wypłata następuje między 1 czerwca a 31 sierpnia.

Przedstawiamy dane frekwencyjne w drugiej turze wyborów prezydenckich w niedzielę, 12 lipca.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×