REKLAMA

Kłodzko. PKS zmienia rozkład jazdy autobusów

Sprawdź najnowszy rozkład jazdy

Fot. PKS Kłodzko

Nowy rozkład jazdy autobusów

Nowy rozkład jazdy autobusów

Nowy rozkład jazdy autobusów

Nowy rozkład jazdy autobusów

Kłodzko. PKS wprowadza nowy rozkład jazdy. Sprawdź, gdzie pojedziesz autobusem

Kłodzko. Od 1 lutego zmienia się rozkład jazdy PKS. Podczas ostatniej sesji radni powiatowi zdecydowali o udzieleniu długoterminowej pożyczki PKS-owi w Kłodzku w wysokości 585 tys. zł. Starosta Maciej Awiżeń tym chce ratować kłodzki PKS, a tym samym zapewnić i polepszyć sytuację komunikacyjną pomiędzy poszczególnymi gminami powiatu, która dziś jest jednym słowem tragiczna. PKS w Kłodzku zmuszony został przez panującą pandemię do ograniczenia działalności, co spowodowało spadek obrotów o ok. 90%. Również na obecną sytuację PKS-u miało wprowadzenie zdalnej nauki dla uczniów od października 2020 r. co spowodowało kolejny zastój i kolejne straty PKS-u.

Przewozy tylko lokalne

Coraz więcej gmin w powiecie kłodzkim organizuje, bądź ma zamiar we własnym zakresie zorganizować komunikację wewnątrzgminną. Pojawia się zatem pytanie, czy nie lepiej sprzedać duże autobusy, sprzedać niepotrzebny teren i utrzymywać tylko kilku pracowników. - Cały czas powtarzam przedstawicielom gmin, że zapewnienie przewozów wewnątrz gmin jest ich obowiązkiem. Cieszę się, że Radków jako drugi po Międzylesiu, który dogadał się z PKS-em wprowadził takie przewozy. Nasz przewoźnik nie dawałby rady robić takich przewozów jak były kiedyś, nawet pod względem liczby autobusów i liczby kierowców. I my rzeczywiście zmierzamy do tego, żeby PKS Kłodzko zajmował się przewozami wewnątrz powiatowymi, czyli w skrócie między stolicą powiatu, a stolicą gminy i to będziemy utrzymywać – zapowiada starosta. - Chcemy zmniejszać koszty jakie PKS ponosił czyli: mniejsza administracja, mniej budynków, mniej autobusów, ale za to jeżdżące tam, gdzie firmy prywatne nie chcą jeździć. Będziemy też chcieli połączyć rozkłady jazdy z tymi, które będą miały poszczególne gminy, żeby np. ze wsi można było dojechać do Nowej Rudy, a stąd do Kłodzka. Spółka ma być mniejsza i lepiej zarządzana. – zapowiada Awiżeń.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Kłodzko. PKS zmienia rozkład jazdy autobusów

Fot. Phantasma1958 Polska-org.pl

Kłodzko: Konkubent Lucyny K. który wraz z nią miał dopuścić się zabójstwa dziecka przebywa w zakładzie karnym w Kłodzku.

Kłodzko: Samochód zbierający odpady potrącił kobietę. Była reanimowana na miejscu.

Podczas pogrzebu, gdy rodzina chciała pożegnać zmarłą i poprosiła o otwarcie trumny, okazało się, że leżą w niej zamienione zwłoki. Jak doszło do tak tragicznej pomyłki?

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×