REKLAMA

Ukraińcy masowo zatrudniani

Ponad tysiąc Ukraińców zatrudniły w ubiegłym roku firmy z powiatu kłodzkiego. W tym roku będzie ich jeszcze więcej

Do kłodzkiego Powiatowego Urzędu Pracy w ubiegłym roku wpłynęły 1 122 oświadczenia o zamiarze zatrudnienia obcokrajowca. Oświadczenie jest wymagane, gdy pracodawca chce zatrudnić obywatela Ukrainy, Rosji, Białorusi, Mołdawii, Gruzji lub Armenii. Najwięcej zatrudnionych obcokrajowców, to Ukraińcy. W tym roku najprawdopodobniej będzie ich jeszcze więcej. - W ubiegłym roku w marcu zarejestrowaliśmy 53 oświadczenia dotyczące zatrudnienia cudzoziemców, a w marcu tego roku - 301 - mówi Elżbieta Kulczak z pośredniaka. Widać, że ta liczba stale rośnie.

Ukraińcy znajdują pracę m.in. w zakładach grupy ZPAS w Nowej Rudzie i Przygórzu, Krężbudzie w Ścinawce Śr., firmie Matplast w dzielnicy Słupiec. Wielu z nich mieszka m. in. w tzw. hotelu na terenie obiektów sportowych w dzielnicy Słupiec. Niewielu pracodawców decyduje się jednak na bezpośrednie ściąganięcie i zatrudnienie u siebie Ukraińców. Zazwyczaj są zatrudniani tam przez wyspecjalizowane firmy, którym noworudzcy przedsiębiorcy płacą - średnio 23 zł za godzinę, nie martwiąc się już o opłacanie za nich podatków, czy składek emerytalnych. 

 

Czytaj więcej w Gazecie Noworudzkiej nr 1041

 

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Ukraińcy masowo zatrudniani

Mandat i 6 punktów karnych nałożyli policjanci na 20-letniego mieszkańca Nowej Rudy. Samochód kierowany przez 20-latka zderzył się z Fordem

fot. ilustracja

Trzy osoby trafiły do szpitala po tym jak na skrzyżowaniu ulic Kłodzkiej z Radkowską w Nowej Rudzie doszło do kolizji.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×