REKLAMA

Podwyżki już pewne

foto: pixabay.com

Będzie podwyżka, ale nie wiadomo jeszcze kiedy i jak duża. Już niedługo mieszkańcy miasta i gminy Radków zapłacą więcej za odprowadzenie ścieków. A podwyżka cen wody - jak zapewnia Michał Punda, prezes Radkowskich Usług Komunalnych - będzie jedynie symboliczna.

Jeszcze w styczniu przedstawiciele Radkowskich Usług Komunalnych zapewniali, że w Radkowie podwyżek za wodę i ścieki nie będzie, bo nie składano nowego wniosku taryfowego. Dziś sytuacja się zmieniła. - Zastanawiamy się nad zmianą taryfy, a związane jest to głównie z budową sieci kanalizacyjnej w Tłumaczowie. Będzie ona eksploatowana, w związku z czym pojawią się koszty i te koszty trzeba umieścić w nowej taryfie - tłumaczy Michał Punda, prezes Radkowskich Usług Komunalnych. - Wysokość podwyżki nie jest jeszcze ustalona, bo musimy przeprowadzić całą procedurę z Wodami Polskimi i musimy mieć ich decyzję - przypomina Punda. Zmiana cen wody będzie - to już jest pewne. Michał Punda nie jest jednak w stanie określić kiedy to nastąpi i jak duża będzie to podwyżka. - Około półtora miesiąca muszę czekać na decyzję Wód Polskich, więc to tak szybko nie nastąpi. Podwyżka będzie dotyczyć głównie ścieków. W przypadku wody będzie to korekta. Będzie to symboliczne podwyższenie opłat, ale w przypadku ścieków już niekoniecznie. Na pewno nie będzie to 20 zł, bo takie informacje już się pojawiają - zapewnia prezes Punda. Pamiętajmy, że od sierpnia i tak będziemy więcej płacić za pobieranie wody oraz odprowadzanie ścieków, bo to wynika z wcześniej ustalonego taryfikatora (patrz ramka obok). Tymczasem zapowiadane podwyżki mają dotyczyć właśnie tych już podwyższanych cen, czyli to będą podwyżki podwyżek.
Obowiązujące dziś i w przyszłości ceny za pobieranie wody oraz odprowadzanie ścieków. Ale te opłaty w przyszłości najprawdopodobniej i tak będą nieaktualne. Będą jeszcze wyższe.
Obecnie: 4,76 zł brutto za metr sześcienny pobranej wody 8,26 zł brutto za metr sześcienny odprowadzonych ścieków Od 3 sierpnia 2019 r. do 2 sierpnia 2020 r.: 4,95 zł brutto za metr sześcienny pobranej wody 8,33 zł brutto za metr sześcienny odprowadzonych ścieków Od 3 sierpnia 2020 r. do 2 sierpnia 2021 r. 5,10 zł brutto za metr sześcienny pobranej wody 8,35 brutto za metr sześcienny odprowadzonych ścieków.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (2): Podwyżki już pewne

Obrazek użytkownika janek
  • janek
  • 22-07-2019

https://dziennik-polityczny.com/2019/07/17/brutalna-napasc-kradziez-samochodu-a-potem-tragiczny-wypadek-oto-co-wyczyniaja-amerykanscy-zolnierze-w-polsce-ich-bezczelnosc-nie-zna-granic/
Obrazek użytkownika janek
  • janek
  • 22-07-2019

https://dziennik-polityczny.com/2019/07/17/brutalna-napasc-kradziez-samochodu-a-potem-tragiczny-wypadek-oto-co-wyczyniaja-amerykanscy-zolnierze-w-polsce-ich-bezczelnosc-nie-zna-granic/

Jan Bednarczyk chce sprzedać salę wiejską, z której korzystają mieszkańcy Raszkowa.

foto: zalewradkow.pl

Domki nad Radkowskim Zalewem od strony czeskiej nie wyglądają estetycznie i psują wizerunek gminy - tak o ośrodku wypoczynkowym mówią radkowscy radni.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×