REKLAMA

Kto zapłaci za kiboli?

foto: pixabay.com

Były burdy kiboli, były zniszczenia. Pytanie, kto zapłaci za kibolskie popisy?

Był mecz pomiędzy Piastem Nowa Ruda, a Polonią Świdnica. Były też burdy kiboli, a ich efektem były zniszczenia na stadionie, które trzeba było naprawić. Władze miasta tylko na naprawę tzw. klatki wydały 2 tys. 500 zł. - Zarządzam stadionem w imieniu burmistrza. Po meczu poinformowaliśmy urząd, policję i klub o tym, jakie są szkody. Naszym zadaniem było szybkie doprowadzenie obiektu do takiego stanu, żeby można było z niego korzystać. Tak też zrobiliśmy - broni się Paweł Marciniak, prezes Centrum Turystycznego-Sportowego w dzielnicy Słupiec. - Znaleźliśmy firmę, która wykonała remont i wszystko naprawiła. Wykonawcą była firma Artura Szkudłapskiego. Na tym nasza rola się skończyła. Co dalej, kto będzie obciążony kosztami - to już nie należy do nas - dodaje prezes. Kibole zniszczyli ogrodzenie i klatkę, która była przygotowana dla kibiców gości. Połamane zostały słupki i ogrodzenie.

Kto zapłaci?

W podobnym tonie wypowiada się też burmistrz Tomasz Kiliński. - Władze miasta naprawiły klatkę, bo są właścicielem obiektu, który musi być przygotowany do korzystania, natomiast zgłoszenie tego zdarzenia przekazane zostało na policję - przypomina burmistrz. - Z budżetu miasta zapłacono, a czy policja i ewentualnie później sąd, będą w stanie wskazać sprawcę tego zdarzenia i wymierzyć odpowiednie obciążenie dla takiej osoby? Nie wiem - mówi nam Tomasz Kiliński.

Kara dla Piasta

Za kibolskie wybryki zapłaci też klub. 10 tys. zł kary Piast Nowa Ruda musi zapłacić do kasy Okręgowego Związku Piłki Nożnej.- Kara zostanie zapłacona z funduszy, które pozyskujemy. Na pewno nie ze środków publicznych, czyli tych które dostajemy m. in. z budżetu Nowej Rudy - zapewnia Krzysztof Bolisęga, prezes KS Piast Nowa Ruda. Pytanie, czy warto bulić? Czy nie lepiej było zagrać mecz bez kibiców? Bolisęgę pytamy też o to, czy nie boi się, że podczas kolejnych starć na stadionie kibole w końcu wejdą na sąsiedni teren, gdzie jest budowany basen. Zwłaszcza, że praktycznie wcale nie jest on odgrodzony od stadionu. - Spotkamy się w grudniu i będziemy rozważać różne scenariusze na przyszłość - odpowiada tajemniczo Krzysztof Bolisęga, prezes KS Piast Nowa Ruda. - Kwestia terenu basenu leży po stronie urzędu miasta i to będzie zabezpieczone - ocenia Bolisęga.

NIE PIERWSZY RAZ

Niewykluczone, że władze klubu będą tłumaczyć się też prokuratorowi. Tak jak po ubiegłorocznym meczu piłkarzy Piasta Nowa Ruda z zawodnikami Polonii Świdnica. Ta sprawa dalej nie jest zakończona choć przesłuchano już wielu świadków. - Prowadzone jest w kierunku narażenia osób odpowiedzialnych za bezpieczeństwo na stadionie (policjantów - przyp. red.) na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia bądź ciężkiego uszczerbku na zdrowiu - przypomina Jan Sałacki, szef kłodzkiej prokuratury. Niewykluczone, że Bolisęga może usłyszeć zarzuty. - 28 stycznia 2019 r. prokurator wszczął śledztwo w kierunku narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia bądź ciężkiego uszczerbku na zdrowiu widzów oraz osób zabezpieczających mecz piłkarski oraz w kierunku ewentualnego niedopełnienia obowiązków przez osoby odpowiedzialne za organizację meczu - przyznaje Sałacki.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Kto zapłaci za kiboli?

foto ilustracyjne
pixabay.com

Czy dojdzie do budowy ścieżki rowerowej po pasie granicznym na trasie Radków-Tłumaczów - Krajanów – Bartnica?

Budowa kopalni w Ścinawce Śr. nabiera tempa pomimo, że Andrzej Zibrow nie ustępuje. Pierwsi górnicy już deklarują chęć zejścia pod ziemię. Inwestor zaś pierwsze tony węgla chce wydobyć jeszcze przed tegoroczną Barbórką. Czy się uda? O tym m.in. rozmawiamy z Dariuszem Wojciechowskim, prezesem spółki Nexano Minerals, która buduje kopalnię w Ścinawce Śr.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×