REKLAMA

Komeda na kartach literatury

Magdalena Grzebałkowska reporterka i autorka bestsellerowych książek: Ksiądz Paradoks. Biografia Jana Twardowskiego, Beksińscy. Portret podwójny oraz 1945. Wojna i pokój. Laureatka Nike Czytelników 2016 odwiedzi naszą gminę.

Już możemy przeczytać nową książkę pisarki „Komeda. Osobiste życie jazzu”. Książkę o jednym z najwybitniejszych polskich muzyków, którego kołysankę z Dziecka Rosemary nucił cały świat. Agnieszka Osiecka pisała o nim, „że gdy grał na fortepianie, jego dłonie opowiadały „małe, kameralne historie o niebie dla dwojga osób”. Autorka dotarła do ostatniego żyjącego świadka tragicznego upadku ze skarpy sprzed pięćdziesięciu lat i jako pierwsza przedstawia jego wersję wydarzeń. Odkrywa osobiste życie polskiego jazzu – Komedy i środowiska, w którym się obracał: od barwnego życia Piwnicy pod Baranami i narodzin warszawskiego Jazz Jamboree aż po Los Angeles tuż po lecie miłości. Poznaje historie ludzi, którzy dla muzyki porzucali pracę, dzieci, dostatnie życie.
Komeda był pionierem jazzu nowoczesnego w Polsce. Napisał muzykę do 65 filmów. Jako muzyk jazzowy wywarł istotny wpływ na ukształtowanie się oryginalnego stylu, określanego jako polska szkoła jazzu. W Los Angeles uległ tragicznemu wypadkowi. Podczas upadku ze skarpy zranił się poważnie w głowę. Lekarze stwierdzili krwiaka mózgu. Zmarł w szpitalu w Warszawie.
Spotkanie a autorką książki poświęconej Komedzie odbędzie się 16 listopada o godz. 19:00 w bibliotece w Ludwikowicach Kłodzkich.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Komeda na kartach literatury

fot. internet

Szczególnie potrzebne są grupy: O Rh-, O Rh+, A Rh-, A Rh+, B Rh-

Tylko u nas poznasz najważniejsze informacje o tym, co z koronawirusem dzieje się na naszym terenie. Stale aktualizowany artykuł na nowaruda24.pl
Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×