REKLAMA

Wezwiesz pomoc przez Wrocław

Centrum Powiadamiania Ratunkowego we Wrocławiu przejęło obsługę numeru alarmowego 997. Od 6 grudnia nie dodzwonisz się już dzwoniąc na ten numer do Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku.

Teraz wszystkie zgłoszenia będą szły przez 112. Centrum Powiadamiania Ratunkowego we Wrocławiu przejęło obsługę numeru alarmowego 997. Czy to ułatwi sprawę zgłaszającym i przyjmującym zgłoszenia z terenu Nowej Rudy, gminy Nowa Ruda oraz miasta i gminy Radków? - Nie wiem czy będzie lepiej dla zgłaszających, ale nam to z pewnością pomoże. Oprócz telefonu alarmowego mamy tu jeszcze dwa numery miejskie. Jesteśmy takim mózgiem całej jednostki. Wszystkie zgłoszenia trafiają do nas i stąd są rozdzielane na poszczególne wydziały - tłumaczy Arkadiusz Godlewski, oficer dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku. Mundurowym przejęcie numeru alarmowego 997 przez Centrum Powiadamiania Ratunkowego pomoże w pracy. A jaki będzie czas reakcji na zgłoszenia? - Wszystko od razu wpisywane jest do systemu. Później naciska się tylko wyślij i zgłoszenie poszło. W kilka sekund trafia do odpowiedniej jednostki - zapewnia Godlewski. - My i tak zawsze będziemy weryfikować każde zgłoszenie. Tak jak do tej pory - dodaje. Teraz każda rozmowa odbywać się będzie z operatorem numeru 112. Dzięki temu możliwe będzie jednoczesne powiadomienie o zdarzeniu wszystkich właściwych służb. Oznacza to, że osoba zgłaszająca po wybraniu numeru 997 z dowolnego miejsca na obszarze województwa dolnośląskiego zostanie połączona z Centrum Powiadamiania Ratunkowego we Wrocławiu, tak samo jak w przypadku wybrania numeru 112. Zgłoszenie obsługiwane w CPR zostanie przyjęte przez operatora numerów alarmowych, wprowadzone do systemu teleinformatycznego i przekazane do dyżurnego policji, a w przypadku takiej konieczności - również do innych służb - w zależności od charakteru zdarzenia lub zagrożenia. Obecnie w Centrum Powiadamiania Ratunkowego we Wrocławiu przez całą dobę dyżur pełni od 12 do nawet 14 osób.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Wezwiesz pomoc przez Wrocław

foto: użyczone

Ręce opadają. Na cmentarzu w Ścinawce Dol. znów jest bałagan - alarmują mieszkańcy.

foto: pixabay.com

Zabił kolegę i poszedł siedzieć. Dziś jest na wolności. Wrócił do rodzinnej wsi, a jej mieszkańcy zastanawiają się jak będzie dalej?

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×