REKLAMA

Po torach szybciej

fot. kurierkolejowy.eu

W końcu mieszkańcy Nowej Rudy i okolicznych wsi oraz turyści odczują, że dziesiątki milionów złotych wydano na remonty linii kolejowej Kłodzko-Wałbrzych

O 7 minut skrócił się czas przejazdu szynobusów na linii kolejowej Kłodzko – Wałbrzych (51 km). Przyspieszenie to efekt robót przeprowadzonych w rejonie Kłodzka, Ścinawki Śr. i Nowej Rudy. Od momentu wprowadzenia nowego rozkładu jazdy, czyli grudnia tego roku składy Kolei Dolnośląskiej pokonują całą tras w 1 godzinę i 7 minut. To jedyna nowość dla naszych podróżnych wynikająca z obowiązującego od 10 grudnia nowego rozkładu jazdy. Więcej zmian odczują mieszkańcy innych miejscowości w regionie. - Pasażerowie mogą liczyć na większą częstotliwość kursowania pociągów, nowe połączenia transgraniczne, a także – dzięki nowym pociągom – na wyższy komfort podróżowania - wymienia Bogusław Godlewski z Kolei Dolnośląskich. Zmiany wprowadzone zostały także na trasie Wrocław - Kudowa-Zdrój. Pociągi kursujące dotychczas na linii D9 zostaną przeniesiona na linię D29, a od 10 grudnia linia D9 będzie obejmowała trasę Wrocław – Ústí nad Orlicí przez Lichkov. – Z każdym nowym rozkładem jazdy staramy się wyjść naprzeciw oczekiwaniom pasażerów i oferować im coraz bardziej komfortowe warunki. Cieszy mnie fakt, że udało nam się nawiązać współpracę z Czechami. Dzięki temu podróżni od 9 grudnia będą mogli dojechać do Lichkova i Ústí nad Orlicí, a od 28 kwietnia do Adršpach i zobaczyć słynne Skalne Miasto – przekonuje Jerzy Michalak, członek zarządu województwa dolnośląskiego.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Po torach szybciej

W listopadzie ubiegłego roku internauci próbowali ratować Skansen Mini Zoo w Wambierzycach, jedną z najstarszych atrakcji turystycznych naszego regionu. Dziś czytelnicy alarmują, że zwierzęta, które w nim przebywają potrzebują pomocy.

Mieszkaniec natknął się w lesie w okolicach Włodzickiej Góry na rozszarpanego koziołka. My sprawdzamy, czy w lasach znów grasują wilki i czy miłośnicy leśnych wędrówek mogą czuć się bezpiecznie.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×