REKLAMA

Platforma już za chwilę

foto: UMiGR

Dobiega końca budowa platformy widokowej na Górze Guzowata w Radkowie. Burmistrz Bednarczyk deklaruje, że za dwa tygodnie zapowie termin otwarcia platformy, bo jak twierdzi, najgorsze są zawsze prace końcowe i ewentualne poprawki.

Taras widokowy powstaje na grzbiecie Góry Guzowata w Radkowie, z widokiem na radkowski zalew i Szczeliniec Wielki. Konstrukcja tarasu jest żelbetowo-stalowa, wykończona podestem i drewnianymi siedziskami. Pod zadaszeniem będą znajdowały się trzy stoły z ławkami. Wykonana została już nowa instalacja elektryczna tarasu widokowego. Budowla ma kształt elipsy. Można dostać się na nią drogą asfaltową prowadzącą od ul. Grunwaldzkiej w Radkowie (z tej drogi będą mogli skorzystać rowerzyści) oraz ścieżką prowadzącą od zalewu przez las.
Z myślą o turystyce
Nowa platforma powstaje w miejscu istniejącego już przed II wojną światową oraz w czasach powojennych punktu widokowego. Koszt budowy, to ponad milion złotych, z czego 85 proc. pochodzi z Funduszy Europejskich. Prace mają zakończyć się do 1 lipca.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Platforma już za chwilę

foto: Fundacja Ratowania Zabytków i Pomników Przyrody

Trzy miesiące pozostały właścicielowi zamku w Ratnie Dolnym na zrealizowanie obowiązków jakie nałożył na niego konserwator zabytków. To chyba nierealne, więc co wtedy?

foto: pixabay.com

Będzie podwyżka, ale nie wiadomo jeszcze kiedy i jak duża. Już niedługo mieszkańcy miasta i gminy Radków zapłacą więcej za odprowadzenie ścieków. A podwyżka cen wody - jak zapewnia Michał Punda, prezes Radkowskich Usług Komunalnych - będzie jedynie symboliczna.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×