REKLAMA

Platforma już za chwilę

foto: UMiGR

Dobiega końca budowa platformy widokowej na Górze Guzowata w Radkowie. Burmistrz Bednarczyk deklaruje, że za dwa tygodnie zapowie termin otwarcia platformy, bo jak twierdzi, najgorsze są zawsze prace końcowe i ewentualne poprawki.

Taras widokowy powstaje na grzbiecie Góry Guzowata w Radkowie, z widokiem na radkowski zalew i Szczeliniec Wielki. Konstrukcja tarasu jest żelbetowo-stalowa, wykończona podestem i drewnianymi siedziskami. Pod zadaszeniem będą znajdowały się trzy stoły z ławkami. Wykonana została już nowa instalacja elektryczna tarasu widokowego. Budowla ma kształt elipsy. Można dostać się na nią drogą asfaltową prowadzącą od ul. Grunwaldzkiej w Radkowie (z tej drogi będą mogli skorzystać rowerzyści) oraz ścieżką prowadzącą od zalewu przez las.
Z myślą o turystyce
Nowa platforma powstaje w miejscu istniejącego już przed II wojną światową oraz w czasach powojennych punktu widokowego. Koszt budowy, to ponad milion złotych, z czego 85 proc. pochodzi z Funduszy Europejskich. Prace mają zakończyć się do 1 lipca.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Platforma już za chwilę

foto: pixabay.com

Będzie przebudowa stacji kolejowej w Ścinawce Śr. Polskie Linie Kolejowe szukają wykonawcy. Prace mają się zakończyć przed rozpoczęciem wydobycia węgla.

Nie popisali się strażacy ochotnicy z gminy Radków. Mieli zabezpieczać zawody sportowe „Garmin Ultra Race Radków 2019” i „Garmin Triminator Radków”, a mało brakowało, aby przez nich w ogóle się one nie odbyły.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×