REKLAMA

Śmiech zamiast remontu

Mieszkaniec Krajanowa pyta wójt, kiedy gmina wyremontuje 500 m drogi prowadzącej do jego posiadłości? Jak na razie konkretów nie usłyszał, ale za to jak twierdzi jest wyśmiewany przez urzędników.

Chodzi o kawałek drogi prowadzącej do posesji Krajanów 66. Jak mówi pan Marcin o remont tego odcinka walczy od lat. - Walczę o te 500 metrów od lat. Posypią szutrem, kamieniami i koniec. Chciałem rów, zrobili drewniane przepusty i przywieźli dwa auta żwiru - mówi nam Marcin Pendlowski. - Drogę rozmyło, po kolana doły. Dzieci nie mają jak chodzić. Byłem w urzędzie gminy. Powiedziałem, że w końcu telewizję sprowadzę, to usłyszałem, że mam dać znać kiedy będzie to krawat urzędnicy ubiorą - gorączkuje się mieszkaniec. Stan drogi według mieszkańca jest fatalny. - Wójt mówi, że pieniądze rozplanowane są na remonty innych dróg, a ja już od 10 lat walczę, a w urzędzie tylko się ze mnie naśmiewają. To zaledwie 500 m drogi do naprawy. Wysypane kamienie są szpiczaste, dzieci się na nich przewracają, a samochody opony przebijają - przekonuje pan Marcin.

Bez odpowiedzi

Zapytaliśmy władze gminy jaki pomysł na rozwiązanie problemu mieszkańca mają urzędnicy. Niestety ludzie wójt Mierzejewskiej z odpowiedziami dla naszych dziennikarzy się nie spieszą, więc odpowiedź nie przyszła. O problemie pana Marcina poinformowaliśmy zatem przewodniczącą gminnych radnych Bożenę Sołek-Muzykę. - Do Biura Rady Gminy Nowa Ruda, w obecnej kadencji nie wpłynęło pismo od Pana Marcina Pendlowskego, dlatego też sprawa nie jest mi znana. Jesteśmy w przededniu ustalania przyszłorocznego budżetu, więc warto przekazać informacje te radnemu z obwodu, w skład którego wchodzi Krajanów. Ja ze swojej strony zapraszam Pana Marcina na rozmowę do Biura Rady - deklarurje Sołek-Muzyka.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Śmiech zamiast remontu

Nowotwory, choroby układu krążenia, zapalenie płuc, cukrzyca - na to chorowali mieszkańcy Nowej Rudy. Blisko 1000 pacjentów leczyło się w ubiegłym roku na oddziale wewnętrznym noworudzkiego szpitala

foto: pixabay.com

Prawie 100 osób przetransportowano w asyście m.in. ratowników medycznych i policji po ewakuacji Domu Pomocy Społecznej w Szczytnej. Niektórzy podopieczni schronienie znaleźli w Jugowie, Ścinawce Dol. i dzielnicy Słupiec.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×