REKLAMA

Szczyt marzeń to nie jest

foto: użyczone

Drogowcy pojawili się na odcinku drogi powiatowej Włodowice -Świerki. Rozpoczęli łatanie dziur, ale jak mówi pan Sławomir, nie tego spodziewali się mieszkańcy po tak długiej walce o remont drogi.

No cóż, dziury znikają, ale czy to zadowala mieszkańców, którzy tak bardzo domagali się remontu kapitalnego tej drogi? Wykonywane prace szczytem ich marzeń raczej nie są. - Prace rozpoczęły się od strony Włodowic. Pożal się Boże. Stoi jedno auto z asfaltem. Łopatą wyrzucają go na drogę. Grabiami zbierają jego nadmiar. Przejeżdża walec i lecą dalej – relacjonuje Sławomir Wiak, mieszkaniec wsi Dworki. - Mniejsze dziury zostawiają, a tylko większe łatają. To wszystko jest nierówne. Nowy asfalt nie pokrywa się ze starym, robią garby. Będzie jeszcze gorzej - załamuje ręce Pan Sławomir.
Robią, by robić?
Pan Sławomir twierdzi, że nikt nie zwraca uwagi na to, co mówią i czego oczekują mieszańcy. - Coś ich ruszyło. Ale robią, żeby było widać, że coś robią. Nie zważają na to, co mówimy. Katastrofa się zaczyna, jak przychodzą deszcze. Woda nie ma gdzie spływać, bo w rowach zalegają gałęzie. Śmiechu to wszystko warte - ocenia Sławomir Wiak. - Poczekamy jak skończą. Zobaczymy jak to będzie wyglądać – dodaje.
Przypomnijmy, że władze kłodzkiego starostwa zapowiedziały przygotowanie dokumentacji na kapitalny remont tej drogi. Na razie tłumaczą się z obecnego remontu. - To jest robione masą na zimno. To jest tymczasowa naprawa. Tam nie można rozciąć asfaltu, bo się rozsypie. Jednak to wszystko na pewno będzie wyrównywane - informuje Bartosz Wojciechowski, rzecznik Starostwa Powiatowego w Kłodzku. - W planach na 2019 r. jest zlecenie wykonania dokumentacji technicznej, która szacowana jest na ok. 120 tys. zł. Wówczas będziemy mogli zacząć starać się o pozyskanie funduszy zewnętrznych, np. rządowych na remont lub remontować drogę przy współpracy z gminą - dodaje Piotr Marchewka, członek zarządu powiatu.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (1): Szczyt marzeń to nie jest

Obrazek użytkownika POdpis
  • POdpis
  • 31-08-2018

Panie Marchewka, w 2019 pan już będzie wyautowany z powiatu. Podobnie całe powiatowe PO. Nikt już się nie nabierze na waszą mentorkę Wielichowską....

foto: Fundacja Ratowania Zabytków i Pomników Przyrody

Trzy miesiące pozostały właścicielowi zamku w Ratnie Dolnym na zrealizowanie obowiązków jakie nałożył na niego konserwator zabytków. To chyba nierealne, więc co wtedy?

foto: pixabay.com

Będzie podwyżka, ale nie wiadomo jeszcze kiedy i jak duża. Już niedługo mieszkańcy miasta i gminy Radków zapłacą więcej za odprowadzenie ścieków. A podwyżka cen wody - jak zapewnia Michał Punda, prezes Radkowskich Usług Komunalnych - będzie jedynie symboliczna.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×