REKLAMA

Góry są w porządku

Już po raz drugi Zespół Szkół w Radkowie wziął udział w akcji „Góry są w porządku''

Celem akcji jest uświadomienie turystom odwiedzającym nasze piękne Góry Stołowe jak ważne jest dbanie o ich czystość. W tym roku Fundacja Rozwoju Inicjatyw Lokalnych "Qdowa" zaproponowała szkole udział w warsztatach ekologicznych oraz w rajdzie.
Dnia 27 września dla dwóch klas odbyły się warsztaty ekologiczne przygotowane przez Fundację Rozwoju Inicjatyw Lokalnych "Qdowa", przy współpracy 
z Parkiem Narodowym Gór Stołowych.
Na zajęcia do klas przyjechało dziesięciu wolontariuszy z 5 krajów Europy - Hiszpanii, Bułgarii, Litwy, Macedonii i Chorwacji. Korzystając z ich doświadczeń w swoich krajach, przygotowali wspólnie warsztaty dla młodzieży dotyczące edukacji ekologicznej. 
Goście poprzez przygotowane prezentacje multimedialne pokazali młodzieży z jakimi problemami ekologicznymi borykają się ich kraje. Uczniowie mieli możliwość porozmawiania w języku angielskim z gośćmi.
Podczas rajdu szkołę reprezentowała grupa sześciu uczniów pod opieką p. Marzeny Dudzik. Udali się oni do eko- miasteczka rozbitego w Karłowie. Tam brali udział w warsztatach ekologicznych oraz spotkaniach z ciekawymi osobami.
Hasło tegorocznej akcji to: "Zostawiaj tylko ślady stóp, zabieraj tylko wspomnienia".

 

źródło: FB ZS w Radkowie

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Góry są w porządku

Podpalał wiaty przystankowe oraz pojemniki na śmieci. Został zatrzymany. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 90 miesięcy. O tym, jaki ostatecznie los go spotka zdecyduje sąd.

 

Wiele tygodni poczekamy, aby Noworudzkie Usługi Komunalne opróżniły nasze przydomowe szambo. Dlaczego tak długo?
Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×