REKLAMA

Ratno jajami stoi

W Ratnie Dolnym stanął automat sprzedający świeże jaja. Cena? 10 zł za 10 jaj. Maszyna bije rekordy popularności nie tylko wśród mieszkańców miasta i gminy Radków, ale również turystów, którzy robią sobie przy nim pamiątkowe zdjęcia.

Jajomat postawił mieszkaniec wsi, Roman Hucaluk. - Jest to fajna ciekawostka, bo dużo ludzi się przy nim zatrzymuje i bierze jajka. Są to mieszkańcy, ale też często jak jeżdżą turyści, to również się przy nim zatrzymują - ocenia pomysł mieszkańca Krystyna Orman, sołtys Ratna Dolnego. - Jajka są świeże, na bieżąco dokładane. Jest na nich numer telefonu i jak np. ich nie ma lub jest ich mało, to ludzie dzwonią i właściciel automatu donosi je na bieżąco – zapewnia sołtys.

Było za dużo jaj

Pan Roman, który jest właścicielem jajomatu kupił swojemu starszemu ojcu kury. Chciał, żeby tata czymś się zajął. I rzeczywiście tak było. Ojciec kury karmił, jajka sprzedawał, ale było ich tak dużo, że pojawił się problem ze zbytem. - Więc kupiłem ten automat. Zrobiłem jego całą zabudowę, po to żeby ojciec się nie męczył. Dziś mój tata jest już trochę chory i ja się tym zająłem. Sam pomysł jest wynikiem chęci pomocy ojcu - przyznaje Roman Hucaluk, właściciel jajomatu.

Zawsze świeże

Hucaluk zapewnia, że sprzedawane w automacie jaja są świeże, a o ich świeżość dba osobiście. Karmiąc kury wystrzega się też chemii. - My te jajka używamy w naszym domu, a że jest ich bardzo dużo, to dajemy też do automatu. Są nadwyżki i szkoda, żeby się marnowało. Co dwa, trzy dni je dokładamy - przekonuje pan Roman. - Automat działa, jak lodówka. Ma własne chłodzenie, więc nie ma opcji, żeby jajka się przegrzały – dodaje właściciel jajomatu.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Ratno jajami stoi

Mamy 667 nowych przypadków zakażenia koronawirusem na Dolnym Śląsku. Nowo zdiagnozowane osoby pochodzą z Wrocławia, Wałbrzycha, Legnicy i Jeleniej Góry oraz powiatów: bolesławieckiego, dzierżoniowskiego, głogowskiego, górowskiego, jaworskiego, jeleniogórskiego, kamiennogórskiego, kłodzkiego, legnickiego, lubańskiego, lubińskiego, lwóweckiego, milickiego, oleśnickiego, oławskiego, polkowickiego, strzelińskiego, średzkiego, świdnickiego, trzebnickiego, wałbrzyskiego, wołowskiego, wrocławskiego, ząbkowickiego, zgorzeleckiego i złotoryjskiego.

Od jutra zawieszona zostaje stacjonarna działalność lokali gastronomicznych i restauracji

W powiecie kłodzkim mamy dziś 3 nowe zachorowania: 2 w gminie Nowa Ruda i jedno w Gminie Bystrzyca Kłodzka - 1

Fot. Starostwo Powiatowe w Kłodzku

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×