REKLAMA

Wielka Sowa. Wieża zamknięta dla turystów

Wieża została zamknięta dla ruchu turystycznego do maja 2023 roku

Fot. FB/Wielka Sowa

Wieża została zamknięta dla ruchu turystycznego. Obiekt zostanie zamknięty do maja 2023 roku

Wielka Sowa. Rusza remont wieży widokowej na Wielkiej Sowie. Wieża została zamknięta dla ruchu turystycznego do maja 2023 roku, ponieważ na taki czas została podpisana umowa z wykonawcą remontu, wrocławską firmą ALTA. Na prace przeznaczonych zostanie ponad 800 tys. zł.

- Cieszę się, że po wielu staraniach udało się podpisać umowę na remont tego najważniejszego dla Pieszyc obiektu turystycznego – mówi Dorota Konieczna Enozel – burmistrz Pieszyc. – Dużo czasu poświęciliśmy na wybór odpowiedniej technologii prac remontowych. Stan elewacji i późniejsza trwałość jej wykonania to największa trudność jeśli chodzi o ten obiekt. Z uwagi na specyficzne warunki atmosferyczne dopuszcza się też wyłączenia z terminu wykonania umowy okres od listopada do marca, co znacznie wydłuża prace remontowe.

<<Wyrzucony na bruk z Domu Dziecka. Krzysztof Ostrowski ma żal do dyrektorki Domu Dziecka "Gromadka">>

 

Co zostanie wyremontowane?

Remont obejmie m.in. ściany zewnętrzne, stolarkę okienną,  stropy żelbetowe, renowację stolarki drzwiowej, stopnie betonowych i stalowe schody, instalację oświetleniową i odgromową oraz wykonanie tynków wewnętrznych. - Dodatkowym kosztem będą późniejsze prace związane z remontem małej infrastruktury turystycznej zlokalizowanej na polanie szczytowej wokół wieży – dodaje burmistrz Pieszyc.

Na czas remontu turyści mogą obserować wieżę przez kamery zamontowane na Wielkiej Sowie. Mogą także brać udział w sowiogórskich wędrówkach – nie tylko w kierunku Wielkiej Sowy. Punkt gastronomiczny obsługujący turystów pozostanie nada otwarty i będzie świadczył swoje usługi. Pieczątki potwierdzające zdobycie szczytu w ramach Korona Gór Polski turyści znajdą w skrzyneczce zlokalizowanej przy rzeźbach trzech sów na polanie szczytowej. 

K.Golak/źródło: Wielka Sowa

 

CZYTAJ TAKŻE:

<<W Bieganowie otwarto Wielką Ławkę Big Bench. Czym jest nowa atrakcja regionu?

<<Poznaj historię Pałacu w Bożkowie i zobacz VIDEO>>

 

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Wielka Sowa. Wieża zamknięta dla turystów

Fot. MOK Nowa Ruda

Każdy może przyjść i zrobić świąteczną sesję zdjęciową, odwiedzić kolorowy ogródek, zasiąść w fotelu czy poszukać kota, który przyszedł odwiedzić domek.

Fot. polska-org.pl

Dzięki podpisanej umowie możliwe będzie również zatrudnienienie więźniów odbywających karę pozbawienia wolności w Kłodzku.

Fot. Canva

Koronawirus Kłodzko i powiat kłodzki: Sprawdź ile osób zachorowało i ilu mieszkańców zmarło w poniedziałek, 6 grudnia.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×