REKLAMA

Tu częściej, tam rzadziej

foto: pixabay.com

Częściej odpady odbierane są z części miasta gdzie są osiedla niż z tych, które w większości zajmowane są przez domki jednorodzinne. Dlaczego?

- Musimy jeździć tak jak zostało zatwierdzone. Samorządowcy ustalają częstotliwości wywozu odpadów, zapisując to w regulaminach utrzymania czystości na terenie miasta, czy gminy. Oni bazują na ustawie, która również reguluje częstotliwość wywozów - tłumaczy Grzegorz Kuzak. Prezes Noworudzkich Usług Komunalnych przyznaje, że częściej śmieci odbierane są z osiedli niż z miejsc, gdzie stoją domki jednorodzinne. - Częściej, bo na osiedlach są większe skupiska ludzi, albo jest zbyt mało pojemników na odpady zmieszane. Wiaty, które zostały pobudowane na odpady są też często za małe - ocenia Kuzak.

Będą zmiany?

Co ciekawe, dni wywozu odpadów może być jeszcze mniej. Ale nie w Nowej Rudzie, a w gminie Nowa Ruda. - Komisja przygotowuje analizę po zmniejszeniu częstotliwości odbiorów. Na pewno będzie mniej jeżdżenia i zmniejszą się koszty - ujawnia Kuzak.Czy to faktycznie wpłynie na obniżkę cen za wywóz odpadów? - Być może wpłynie, bo będzie mniej wyjazdów i może to też być weryfikacja tych cen. Nie mówię, że na 100%, ale zobaczymy i policzymy - twierdzi Grzegorz Kuzak.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Tu częściej, tam rzadziej

- Strach nie zabija - zarażaj spokojem, zostań w domu - namawiają noworudzianie Agata Felczak i Patryk Kamiński, których filmik ma już ponad trzydzieści tysięcy wyświetleń.

Ksiądz Biskup Ignacy Dec odchodzi na emeryturę. Dziś w samo południe w kaplicy domowej Świdnickiej Kurii Biskupiej ogłoszono decyzję ojca świętego Franciszka, który mianował nowym biskupem świdnickim biskupa Marka Mendyka, dotychczasowego biskupa pomocniczego diecezji legnickiej.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×