REKLAMA

Ksiądz od pedofilii

foto: pixabay.com

Trafiłeś na pedofila? Zgłoś się do kurii.

W polskim kościele katolickim dzieje się źle. Temat pedofilii wśród księży to wciąż temat z pierwszych stron gazet, o którym piszą też portale informacyjne i media społecznościowe. Dziś nie da się już tego ukryć. Poszkodowani przez księży, po latach decydują się ujawnić przez jakie przeszli piekło. Zmowa milczenia jest przerywana. 11 maja opublikowany został w serwisie You Tube dokument Sekielskiego „Tylko nie mów nikomu”. Tomasz Sekielski ujawnia w nim kolejne przypadki pedofilii w Kościele. Dociera do ofiar i ich oprawców. Pokazuje też jak dziś, po takiej traumie żyją ofiary duchownych.
Biskup ma delegata
W Diecezji Świdnickiej jest duchowny, którego biskup oddelegował do spraw związanych z ochroną dzieci i młodzieży. - Taki kapłan jest wyznaczony przez księdza biskupa od 2016 r. Jest on delegatem w sprawach związanych z pedofilią w kościele – mówi nam ks. Daniel Marcinkiewicz, rzecznik prasowy Świdnickiej Kurii Biskupiej. – Przyjmuje wiernych, interesantów u nas w diecezji świdnickiej. Nie ma tu ram czasowych przyjmowania. Każdy może skontaktować się z kapłanem telefonicznie, umówić na spotkanie i pewne sprawy wyjaśnić. Tymi sprawami zajmuje się ks. Włodzimierz Binkowski – dodaje duchowny. Z ks. Włodzimierzem Binkowskim można skontaktować się w poniedziałki, wtorki i środy w godz. 9:00 – 13:00, pod nr. tel. 74 856 44 27, lub mailowo delegat@diecezja.swidnica.pl.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (1): Ksiądz od pedofilii

Obrazek użytkownika blur
  • blur
  • 05-07-2019

Nie bądź glupi. Trafiłes na pedofila- dzwoń na policję.

foto: pixabay.com

Będzie przebudowa stacji kolejowej w Ścinawce Śr. Polskie Linie Kolejowe szukają wykonawcy. Prace mają się zakończyć przed rozpoczęciem wydobycia węgla.

Nie popisali się strażacy ochotnicy z gminy Radków. Mieli zabezpieczać zawody sportowe „Garmin Ultra Race Radków 2019” i „Garmin Triminator Radków”, a mało brakowało, aby przez nich w ogóle się one nie odbyły.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×