REKLAMA

Pasterka odłączy się od Karłowa?

foto: polska-org.pl

Będą konsultacje społeczne, podczas których mieszkańcy zadecydują, czy Karłów i Pasterka ponownie będą odrębnymi sołectwami.

Specyfika, położenie i charakterystyka tych miejscowości są zupełnie inne. Pasterka leży w samym sercu Gór Stołowych i funkcjonuje na zupełnie innych warunkach niż Karłów, który z kolei ma większe możliwości rozwoju. Już to sprawia, że do podziału powinno dojść, a do tego taką wolę wyrażają też mieszkańcy obydwu wsi. Jak zagłębimy się w historię Radkowa, to dowiemy się, że dawniej Karłów i Pasterka były odrębnymi miejscowościami. - W Pasterce jest park. Tam są inne trendy rozwojowe, działają stowarzyszenia i ciągle jest konflikt między Pasterką i Karłowem jako jednym sołectwem - przyznaje Jan Bednarczyk, burmistrz Radkowa. - Karłów jest taką powiedziałbym turystyczną przemysłówką i to jest podstawa do tego, aby i tu i tu był sołtys, żadnych większych kosztów w związku z tym nie będzie, a będą to dwa odrębne sołectwa i niech sobie układają współpracę – dodaje burmistrz. Dotychczas w gminie Radków na 12 miejscowości mieliśmy 11 sołectw. - Jedynie wsie Karłów i Pasterka pozostawały jako jedno sołectwo. Każda pozostała miejscowość, która podlega pod miasto i gminę Radków do tej pory była osobnymi sołectwami - przypomina przewodniczący rady miasta i gminy Radków. Jak zapowiada Aleksander Mielniczuk, konsultacje społeczne w sprawie rozdziału Karłowa i Pasterki odbędą się w najbliższym czasie.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Pasterka odłączy się od Karłowa?

Fot. KPP Kłodzko

Zerwał i podpalił flagę. Jak wytłumaczył to co zrobił?

Fot. Pixabay

Powiat Kłodzki. Jakie mogą być niepożądane skutki przyjęcia szczepionki na koronawirusa i kto ma je już za sobą?

Fot. Stowarzyszenie Masywu Śnieżnika

Lądek-Zdrój. W najbliższy czwartek, 28 stycznia o godzinie 12.00 przed ratuszem odbędzie się pokojowy protest przedsiębiorców i mieszkańców Gminy Lądek Zdrój przeciwko polityce władz wobec branży turystycznej, hotelarskiej i gastronomicznej.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×