REKLAMA

Będzie kasa na piece?

Będzie kolejna kasa na wymianę pieców. I to większa niż obecne dofinansowania?

Władze Nowej Rudy zapowiadają pod koniec roku próbę sięgnięcia po unijną kasę.
Niezależnie od projektu miejskiego, jesienią będziemy chcieli wnioskować o pieniądze z tzw. ZITu na program wymiany pieców. Chcemy pozyskać 3 mln zł. Dodatkowo będzie potrzebny 15-procentowy wkład własny - zapowiada burmistrz Tomasz Kiliński.
Pół na pół ZIT, czyli Zintegrowane Inwestycje Terytorialne to programy przyczyniające się do realizacji strategii rozwoju miast i ich obszarów funkcjonalnych. W Nowej Rudzie w połowie pieniądze mają zostać przeznaczone na wymianę pieców grzewczych w mieszkaniach komunalnych, czyli tych których lokatorzy nie zdecydowali się ich wykupić od władz miasta. Burmistrz jednak zapewnia, że nikomu nie będzie narzucał zmiany sposobu ogrzewania. - Rozmawiamy z lokatorami, czyli to nie będzie obligatoryjne - przekonuje Kiliński. Natomiast druga połowa pozyskanych funduszy pójdzie dla mieszkańców mieszkających w prywatnych mieszkaniach i domkach jednorodzinnych. Władze Nowej Rudy zakładają, że pod koniec roku ruszy nabór i będą mogli złożyć swój wniosek na pozyskanie dofinansowania. Jeśli tak się stanie, to w przyszłym roku mieszkańcy będą mogli zacząć korzystać z tych pieniędzy i wymieniać w swoich domach piece grzewcze.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Będzie kasa na piece?

foto: pixabay.com

25 stycznia doszło do śmierci w pijalni piwa przy ul. Armii Krajowej w centrum Nowej Rudy. Pomimo to nadal nie ma wyników sekcji zwłok, a tym samym odpowiedzi na pytanie, co się wydarzyło.

foto: pixabay.com

W kuchennej szafce schował 2 kg amfetaminy o wartości ok. 80 tys. zł.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×