REKLAMA

Nie karm, nie będzie grypy

foto: pixabay.com

Lekarze weterynarii apelują: Nie dokarmiajmy dzikich ptaków!

Choć na terenie Nowej Rudy, Radkowa i okolicznych wsi nie ma zbyt wielu ferm drobiu, a są w większości hodowle przydomowe lekarze apelują o zwrócenie uwagi na tereny położone przy zbiornikach wodnych, gdzie mogą bytować dzikie ptaki. Sprawdzajmy, czy nie ma wśród nich martwego lub chorego ptactwa i nie dokarmiajmy ich. To zminimalizuje ryzyko roznoszenia wirusa ptasiej grypy. Lekarze przypominają też, aby hodowcy drobiu zabezpieczali budynki, w których znajduje się drób przed dostępem dzikich zwierząt (zwłaszcza ptactwa), zabezpieczali paszę i wodę przed dzikim ptactwem, nie karmili i nie poili drobiu na zewnątrz, stosowali odzież i obuwie ochronne, a także maty dezynfekcyjne przy wejściach do budynków, w których znajduje się drób. Hodowcy powinni też zgłaszać do weterynarza, powiatowego lekarza weterynarii, wójta lub burmistrza każde podejrzenie choroby zakaźnej.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Nie karm, nie będzie grypy

O leczniczym działaniu konopii siewnych, a także pomaganiu ludziom w ciężkich chorobach rozmawiamy z właścicielkami sklepu Konopna Farmacja w Dzierżoniowie.

Fot. KPP Kłodzko

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego kłodzkiej komendy podczas akcji ”Prędkość” kontrolowali, czy kierujący stosują się do ograniczeń prędkości, czy są trzeźwi, czy stosują pasy bezpieczeństwa i urządzenia do bezpiecznego przewożenia dzieci.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×