REKLAMA

Nie karm, nie będzie grypy

foto: pixabay.com

Lekarze weterynarii apelują: Nie dokarmiajmy dzikich ptaków!

Choć na terenie Nowej Rudy, Radkowa i okolicznych wsi nie ma zbyt wielu ferm drobiu, a są w większości hodowle przydomowe lekarze apelują o zwrócenie uwagi na tereny położone przy zbiornikach wodnych, gdzie mogą bytować dzikie ptaki. Sprawdzajmy, czy nie ma wśród nich martwego lub chorego ptactwa i nie dokarmiajmy ich. To zminimalizuje ryzyko roznoszenia wirusa ptasiej grypy. Lekarze przypominają też, aby hodowcy drobiu zabezpieczali budynki, w których znajduje się drób przed dostępem dzikich zwierząt (zwłaszcza ptactwa), zabezpieczali paszę i wodę przed dzikim ptactwem, nie karmili i nie poili drobiu na zewnątrz, stosowali odzież i obuwie ochronne, a także maty dezynfekcyjne przy wejściach do budynków, w których znajduje się drób. Hodowcy powinni też zgłaszać do weterynarza, powiatowego lekarza weterynarii, wójta lub burmistrza każde podejrzenie choroby zakaźnej.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Nie karm, nie będzie grypy

foto ilustracyjne
pixabay.com

Czy dojdzie do budowy ścieżki rowerowej po pasie granicznym na trasie Radków-Tłumaczów - Krajanów – Bartnica?

Budowa kopalni w Ścinawce Śr. nabiera tempa pomimo, że Andrzej Zibrow nie ustępuje. Pierwsi górnicy już deklarują chęć zejścia pod ziemię. Inwestor zaś pierwsze tony węgla chce wydobyć jeszcze przed tegoroczną Barbórką. Czy się uda? O tym m.in. rozmawiamy z Dariuszem Wojciechowskim, prezesem spółki Nexano Minerals, która buduje kopalnię w Ścinawce Śr.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×