REKLAMA

850 osób na strefie

Coraz więcej osób pracuje w zakładach na terenie noworudzkiej podstrefy

W podstrefie Nowa Ruda działalność prowadzi obecnie 6 fi rm: I.T.R. Poland, Zakład Produkcji Automatyki Sieciowej, Umicore Autocat Poland, Framo Morat Polska, MM Logistyka oraz Orion PU. W sumie pracuje tam ponad 850 osób. Ale wiele wskazuje, że to dopiero początek. Jest zapowiedź rozbudowy zakładów Umicore Autocat Poland i Framo Morat Polska działających w dzielnicy Słupiec. Przedsiębiorcy inwestują na obszarach miasta wyznaczonych jako tereny strefy, bo dzięki temu mogą korzystać z ulg w lokalnych podatkach.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): 850 osób na strefie

W poniedziałek w Operze Wrocławskiej Julian Golak odebrał statuetkę w uznaniu wieloletniej działalności „za służbę na rzecz budowania tożsamości regionalnej Dolnego Śląska”.

- Rozwój Nowej Rudy zależy w dużej części od decyzji podejmowanych w Sejmiku. W ciągu 12 lat przeznaczyliśmy dziesiątki milionów złotych m.in. na budowę obwodnicy, przebudowę ul. Świdnickiej i trasy do granicy w Tłumaczowie. Chcę kontynuować pracę na rzecz mieszkańców – mówi Julian Golak, wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Dolnośląskiego.

foto: użyczone

Wójt się nie poddaje i odwołała się od decyzji konserwatora zabytków, który nakazał jej wstrzymać rozbiórkę wiaduktu pod nieczynną linią kolejową na trasie Dzikowiec-Srebrna Góra.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×