REKLAMA

Są przy każdym pożarze

Oprócz trzech jednostek ratowniczo-gaśniczych państwowej straży pożarnej, w powiecie kłodzkim są aż 64 jednostki ochotnicze. Należy do nich blisko 3 tysiące druhów. Nic dziwnego, że strażacy-ochotnicy są przy każdym wypadku i pożarze.

Co trzecia nasza jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej (dokładnie 21 z 64) należy do elitarnego Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Te najbardziej aktywne w 2017 roku wyjeżdżały do akcji ponad 100 razy (patrz tabela). Najwięcej jednostek OSP jest w gminach wiejskich lub miejsko-wiejskich takich jak Kłodzko, Nowa Ruda i Bystrzyca Kłodzka. Te gminy maja po 10 jednostek. W sumie nasi druhowie w 2017 roku wyjeżdżali do pożarów, wypadków, ale też do fałszywych alarmów ponad 3 tysiące razy. Rekordzistami są strażacy z gminy wiejskiej Kłodzko, którzy w ubiegłym brali udział aż w 620 akcjach. Jeśli chodzi o jedną OSP to najbardziej aktywną okazała się jednostka z Polanicy-Zdroju, która interweniowała 215 razy.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (1): Są przy każdym pożarze

Obrazek użytkownika Redaktor
  • Redaktor
  • 15-05-2018

Nowa gazeta w Radkowie! Już wkrótce nowy bezpłatny magazyn radkowski. Do Waszych skrzynek trafi nowy bezpłatny magazyn o gminie Radków! W pierwszym numerze przedstawiamy kto jest kim w radkowskim magistracie: ujawniamy powiązania rodzinne i wcześniejsze miejsce pracy wielu urzędników. Przedstawimy też kopie dokumentów świadczących o "fachowości" obecnych pracowników ratusza. Ponadto zestawienie środków unijnych pochodzących z ZIT pozyskanych przez Radków i dla porównania gminy Mieroszów i wiejską Nowa Ruda. Zapraszamy też do lektury najnowszego sondażu i prezentacji (potencjalnych) kandydatów na burmistrza Radkowa

Nie płacą na dzieci, a ich długi liczone są w milionach złotych.

Wciąż zablokowany jest przejazd drogą powiatową prowadzącą z centrum Dzikowca w stronę Podlesia. Sprawdzamy, czy i kiedy wójt Mierzejewska tę drogę otworzy.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×